Online tečajevi Srca integrirani u sustav e-Građani

2. 2. 2018.

Od danas građani putem sustava e-Građani mogu jednostavno pristupati online tečajevima Srca.

Članovi akademske zajednice (studenti, nastavnici i djelatnici visokih učilišta te javnih instituta) za jednostavan pristup online tečajevima koriste svoj elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr. Integracijom usluge Online tečajevi Srca sa sustavom e-Građani jednako jednostavan i brz pristup omogućen je i svim drugim građanima.

Kroz široku ponudu besplatnih tečajeva iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija, polaznici se mogu upoznati i proširiti svoja znanja o uporabi računala i uredskih alata (Word, Excel, PowerPoint i Access) te drugim područjima, kao što su e-učenje, Linux, Creative Commons licence, IT sigurnost i programski jezik R. Popis online tečajeva neprestano se nadopunjuje novim naslovima.

Online tečajevi odličan su izbor za osobe kojima je potrebna veća fleksibilnost kada su u pitanju mjesto, vrijeme ili tempo učenja. Trenutačno je u sustavu za e-učenje Tečajeva Srca registrirano čak 6.619 korisnika, što potvrđuje velik interes za ovakvu vrstu učenja.

Više informacija o tečajevima Srca možete pronaći na stranici http://www.srce.hr/edu.

kol 21

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 21. 8. 2018. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

kol 22

Želite li se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u srijedu, 22. 8. 2018., u 9 sati.
Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2018. su u tijeku.