Online tečajevi Srca integrirani u sustav e-Građani

2. 2. 2018.

Od danas građani putem sustava e-Građani mogu jednostavno pristupati online tečajevima Srca.

Članovi akademske zajednice (studenti, nastavnici i djelatnici visokih učilišta te javnih instituta) za jednostavan pristup online tečajevima koriste svoj elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr. Integracijom usluge Online tečajevi Srca sa sustavom e-Građani jednako jednostavan i brz pristup omogućen je i svim drugim građanima.

Kroz široku ponudu besplatnih tečajeva iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija, polaznici se mogu upoznati i proširiti svoja znanja o uporabi računala i uredskih alata (Word, Excel, PowerPoint i Access) te drugim područjima, kao što su e-učenje, Linux, Creative Commons licence, IT sigurnost i programski jezik R. Popis online tečajeva neprestano se nadopunjuje novim naslovima.

Online tečajevi odličan su izbor za osobe kojima je potrebna veća fleksibilnost kada su u pitanju mjesto, vrijeme ili tempo učenja. Trenutačno je u sustavu za e-učenje Tečajeva Srca registrirano čak 6.619 korisnika, što potvrđuje velik interes za ovakvu vrstu učenja.

Više informacija o tečajevima Srca možete pronaći na stranici http://www.srce.hr/edu.

ruj 26

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 26. rujna 2022. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

lis 05

Online radionica "Korištenje računalnog klastera Isabella" održat će se  5. listopada 2022., od  9 do 15 sati, a kao preduvjet za sudjelovanje polaznici moraju proći provjeru znanja u sklopu online tečaja "Linux za korisnike Isabelle".

lis 10

Od 10. do 14. listopada 2022. održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.