Osnovan Hrvatski forum znanstvenih infrastruktura

1. 8. 2017.

Nacionalno vijeće za znanost, obrazovanje i tehnološki razvoj na svojoj 25. i 26. sjednici raspravljalo je o strateškom značenju znanstveno-istraživačkih infrastruktura te oformilo Hrvatski forum znanstvenih infrastruktura.

Uloga Hrvatskog foruma znanstvenih infrastruktura biti će, u skladu s programom rada, uspostavljanje radnih skupina sastavljenih od članova područnih vijeća i matičnih odbora zaduženih za znanost te po potrebi angažiranje domaćih eksperata i inozemnih recenzenata te organizacija drugih potrebnih oblika aktivnosti u ostvarenju svojih zadaća.

Jedan od članova Foruma je i ravnatelj Srca, dr. sc. Zoran Bekić.

Osnivanje Hrvatskog foruma znanstvenih infrastruktura naglašava povezanost Hrvatske s Europskim strategijskim forumom istraživačkih infrastruktura (ESFRI) što je izuzetno važno za budući razvoj i sudjelovanje na europskim projektima povezanim sa znanstvenom i istražvačkom e-infrastrukturom.

lis 18

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Radionica će se održati 18. 10. 2019. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackaton održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.