Otvoren deset tisućiti e-kolegij na sustavu za e-učenje Merlin na kraju akademske godine 2017./2018.

2. 7. 2018.

Akademsku godinu 2017./2018. završavamo s 10.000 e-kolegija na sustavu Merlin. Time se broj e-kolegija od prošle akademske godine povećao za više od 3.000. Samo u ovoj akademskoj godini na sustavu sudjeluje više od 5.800 nastavnika i preko 54.000 studenata.

Virtualno okruženje za učenje (sustav Merlin) sastoji se od sustava za e-učenje, sustava e-portfolio i sustava za webinare te je povezan sa sustavom ISVU. Sustav Merlin koristi se na nacionalnoj razini i to na sveučilištima u Zagrebu, Rijeci, Zadru, Splitu, Osijeku, Dubrovniku, Sveučilištu Sjever i Hrvatskom katoličkom sveučilištu, a koriste ga i mnoga veleučilišta i visoke škole.

Ustanove na sustavu Merlin dobivaju svoj virtualni prostor u kojem otvaraju e-kolegije, a također imenuju i institucijske administratore koji nadgledaju i administriraju virtualni prostor svoje ustanove. Ulogu institucijskog administratora na sustavu Merlin do sada je iskoristilo 67 ustanova. Sustav Merlin je povezan i sa sustavom ISVU čime je olakšano otvaranje e-kolegija, upis studenata kao i izvoz konačne ocjene e-kolegija. Tu mogućnost koristi 45 ustanova.

Centar za e-učenje Srca svakodnevno odgovara na desetke upita korisnika putem e-maila i telefona. Isto tako nastavnici vrlo često koriste mogućnost konzultacija kako bi svoje e-kolegije unaprijedili i nastavu organizirali prema modelu u kojem je student u središtu obrazovnog procesa. Nastavnicima i studentima dostupni su priručnici i kratke upute za rad u sustavu kao i animacije. Više informacija možete pronaći na stranicama Centra za e-učenje.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 19

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 19. 9.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.