Otvorene su prijave na Copernicus Hackaton

4. 7. 2019.

Natjecanje Copernicus Hackaton održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Hackathon će se održati u dvije kategorije: profesionalnoj, namijenjenoj stručnjacima iz gospodarstva, znanstvenicima, istraživačima, inovatorima i studentima te učeničkoj, namijenjenoj učenicima srednjih škola koja se dodatno organizira u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja.

U okviru Hackatona predviđena su tri tematska područja: pametni gradovi i pametna uprava, zaštita okoliša i klima te primjena EO u industriji, poljoprivredi i šumarstvu, a predviđene su i nagrade za timove koji budu prezentirali najbolje aplikacije. Najbolje aplikacije, u svakoj od kategorija (službena i srednjoškolska), izrađene na ArcGIS platformi bit će nagrađene ArcGIS profesionalnom licencom u trajanju od 12 mjeseci za svakog člana tima.

Sam Hackathon bit će organiziran u Srcu prema programu koji će biti objavljen na web stranici. Natjecanje će trajati dva dana, 23. i 24. listopada, dok će podjela nagrada biti organizirana u sklopu Copernicus konferencije 25. listopada, također u Srcu.

Prijave na Copernicus Hackathon Zagreb su otvorene, a prijaviti se možete putem službene web stranice ili direktno putem ovog linka.

ruj 16

U prvom tečaju Linux akademije upoznajte se sa administracijom Linux poslužitelja. Tečaj počinje 16. 9. 2019. u 9 sati i traje pet dana. Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.