Ovo ljeto podijelite svoju fotografiju putem eduroama i za eduroam

16. 7. 2018.

Pridružujemo se globalnoj kampanji za promociju roaming usluge eduroam.

Pozivamo vas da, kad na svom ljetnom putovanju bilo u državi ili svijetu, naiđete na eduroam signal, podijelite fotografiju na Twitteru. Pridružite objavi mjesto gdje ste eduroam pronašli i koristili, ili je eduroam pronašao vas :), te tag #love2eduroam. Objave će se retweetati na glavnom eduroam kanalu https://twitter.com/eduroam.

eduroam™ (education roaming) je roaming-usluga zamišljena pod okriljem europske udruge akademskih i istraživačkih mreža (TERENA) i ostvarena kroz međunarodni projekt GÉANT.

Usluga eduroam je sigurna, jednostavna i za krajnjeg korisnika potpuno besplatna usluga pristupa Internetu. Namjenjena je korisnicima iz sustava znanosti i obrazovanja. Trenutno je dostupna na brojnim lokacijama u Hrvatskoj te na više od 24.000 lokacija diljem svijeta.

Za spajanje na eduroam potrebno je posjedovati odgovarajući elektronički identitet i ispravno konfiguriran uređaj (računalo, tablet, mobilni telefon) za spajanje. Korisnici iz Republike Hrvatske koriste AAI@EduHr elektronički identitet koji izdaje njihova matična ustanova.

Za upute o pristupu usluzi eduroam hrvatskih korisnika pogledajte web-stranice www.eduroam.hr.

Hrvatska je od samoga početka zahvaljujući Srcu i sustavu AAI@EduHr aktivna u izgradnji i pružanju usluge eduroam.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.