50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Panel „Izazovi organizacije visokoškolske nastave u postpandemijsko doba“

21. 9. 2021.

Pozivamo vas na panel „Izazovi organizacije visokoškolske nastave u postpandemijsko doba“, koji će se održati u srijedu 22. rujna 2021. godine s početkom u 13 sati u sklopu 10. Tjedna Centra za e-učenje Srca.

Zadnjih 18 mjeseci pandemija je ostavila traga i u sustavu visokog obrazovanja, a tijekom akademskih godina 2019./2020. i 2020./2021. korištena je hitna nastava na daljinu i pri tom su se stekla nova iskustva i saznanja o mogućnostima primjene digitalnih tehnologija u obrazovnom procesu. S obzirom na najave da će se nova akademska godina održavati uživo u učionicama, postavlja se pitanje kako organizirati nastavu sada te kako iskoristiti stečena iskustva i znanja. Upravo zato organizirali smo panel tijekom kojeg ćemo pokušati odgovoriti na neka od sljedećih pitanja:

• Možemo li reći da se vraćamo u normalu?
  • Kako će izgledati nastava u novoj akademskoj godini?
  • Kako možemo iskoristiti stečena iskustva i iskorake koje smo do sada napravili bilo u nastavi, usavršavanju nastavnika, ulaganju u infrastrukturu?
  • Koliko su danas visokoškolske ustanove spremne na iznenadne nepogode koje će utjecati na održavanje nastave?
  • Koji oblik nastave bi bio najoptimalniji u današnje doba i mogu li visokoškolske ustanove organizirati takvu nastavu?
  • Što bi bio katalizator za nastavak digitalne transformacije u obrazovanju?

Panelisti su:

• izv. prof. dr. sc. Vlado Tropša, prorektor, Sveučilište Sjever
  • prof. dr. sc. Lina Pliško, dekanica, Filozofski fakultet Sveučilišta u Puli
  • prof. dr. sc. Ivan Koprić, dekan, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu
  • izv. prof. dr.sc. Smiljana Pivčević, prodekanica za nastavu, Ekonomski fakultet Sveučilišta u Splitu
  • izv. prof. dr.sc. Višnja Rajić, prodekanica za nastavu i studente, Učiteljski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

Moderatorica: dr. sc. Sandra Kučina Softić, pomoćnica ravnatelja, Srce

Panel će se održati online putem Adobe Connect i YouTube kanala.

Pridružite nam se u što većem broju s pitanjima i komentarima.

Više informacija o panelu

lis 18

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 18. listopada 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 25

Želite li naučiti pisati jednostavne skripte u PHP-u koje koriste MySQL bazu podataka, izraditi adresar ili jednostavan sustav za unos i objavu novosti, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak,  25. listopada 2021., u  9 sati. Prijave su u tijeku.