50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Počinje konferencija Dani e-infrastrukture Srce DEI 2021

28. 4. 2021.

Danas u 9 sati počinje konferencija Dani e-infrastrukture Srce DEI 2021 koja je ujedno i konferencija projekta HR-ZOO. Nakon svečanog otvorenja, u 9:25 započinje i prvo pozvano predavanje Paula Feldmana, direktora Jisca koji će govoriti o promjenama u znanosti i obrazovanju pod utjecajem četvrte industrijske revolucije te dati osvrt na značajne pokretače digitalne transformacije znanosti i obrazovanja u Ujedinjenom Kraljevstvu.

Svečano otvorenje i pozvano predavanje Paula Feldmana možete pratiti putem YouTube kanala Srca.

U 12 sati, João Bacelar, izvršni direktor Udruženja europskih sveučilišta (European University Foundation), održat će drugo pozvano predavanje na temu digitalizacije procesa u visokom obrazovanju s posebnim osvtrom na mobilnost i izgradnju Europske infrastrukture digitalnih usluga namijenjenih studentima (European Digital Student Service Infrastructure - EDSSI), koje ćete također moći pratiti na YouTube kanalu Srca.

Pridružite nam se na ovogodišnjoj virtualnoj konferenciji Dani e-infrastrukture Srce DEI 2021.

Web stranice Srce DEI 2021 konferencije

pro 06

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 6. prosinca 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

pro 09

Webinar "Računalni klaster Isabella - GPU, kontejneri i programske okoline" u organizaciji Srca održat će se 9. prosinca 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

pro 10

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 10. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku!

pro 14

Student ste i želite naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u utorak, 14. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

pro 15

Student ste i želite se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u srijedu, 15. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.