Podrška za pohranu umjetničkih slikovnih ocjenskih radova u Dabru

18. 5. 2017.

U Dabru (Digitalni akademski arhivi i repozitoriji) je implementirana podrška za pohranjivanje umjetničkih slikovnih ocjenskih radova, što trenutno obuhvaća podršku za serije fotografija nastalih u funkciji završnog ili diplomskog rada. Podrška je implementirana prema specifikaciji Radne skupine za opis slikovne, audio i video građe, kontrolirane rječnike i identifikatore. Pohranjivanje je omogućeno na Repozitoriju Akademije dramskih umjetnosti, gdje je moguće vidjeti i prvi primjer unesenog rada. Na ostalim repozitorijima ova podrška bit će omogućena na zahtjev odgovornih osoba kojeg je potrebno poslati na adresu dabar [at] srce.hr

Sukladno planu razvoja Dabra, sljedeći digitalni objekt na kojem će raditi Radna skupina za opis slikovne, audio i video građe, kontrolirane rječnike i identifikatore je umjetnički audio ocjenski rad.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.