Posjet Sveučilišnom računskom centru

8. 11. 2018.

U okviru devetodnevnog Erasmus+ posjeta FER-u, 8. studenog 2018. Srce je posjetio g. Rianto, voditelj računskog centra sveučilišta UTY - University of Technology, Yogyakarta, u pratnji prof. dr. sc. Mirte Baranović s FER-a. U sklopu sveučilišta UTY djeluje 5 fakulteta s 25 studijskih programa za 13.000 studenata.

G. Rianto predstavio je usluge koje računski centar sveučilišta UTY pruža svojim korisnicima.

Srce su posjetiteljima predstavili dr. sc. Zoran Bekić. ravnatelj Srca, Dobriša Dobrenić, pomoćnik ravnatelja za računalnu i mrežnu infrastrukturu i Sandra Razbornik, voditeljica Ureda za međunarodnu i međuinstitucionalnu suradnju Srca.

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.