Predstavnici Fakulteta informatike iz Pule posjetili Srce

30. 1. 2019.

U Srcu je u utorak, 29. siječnja 2019. održan sastanak s predstavnicima Sveučilišta u Puli. Sastanku su prisustvovali mr. sc. Walter Štemberger, savjetnik Rektora za informacijske tehnologije, izv. prof. dr. sc. Giorgio Sinković, dekan novouspostavljenog Fakulteta informatike Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, doc. dr. sc. Darko Etinger, prodekan za nastavu Fakulteta informatike i njihovi suradnici. S gostima su razgovarali ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić i zamjenik ravnatelja Ivan Marić.

Razgovaralo se o stanju e-infrastrukture u sustavu visokog obrazovanja i znanosti u RH i o mogućnostima suradnje Srca i Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Među ostalim temama raspravljalo se i o planovima i portfelju usluga koje će ponuditi strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO), kojeg vodi i koordinira Srce.

Tijekom sastanka predstavnika Sveučilišta u Puli s članovima uprave Srca, studenti II. godine diplomskog studija Fakulteta informatike obišli su Srce i računalnu halu i upoznali se s najmodernijom infrastrukturom i uslugama koje akademskoj i istraživačkoj zajednici u Hrvatskoj osigurava Srce.

svi 23

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u ponedjeljak, 23. svibnja 2022.  u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

svi 25

Webinar "Google Rapid Response (GRR) - udaljena forenzika računala" održat će se 25. svibnja 2022. od 10 do 13 sati.

lip 06

U lipnju 2022. organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.