Predstavnici Fakulteta informatike iz Pule posjetili Srce

30. 1. 2019.

U Srcu je u utorak, 29. siječnja 2019. održan sastanak s predstavnicima Sveučilišta u Puli. Sastanku su prisustvovali mr. sc. Walter Štemberger, savjetnik Rektora za informacijske tehnologije, izv. prof. dr. sc. Giorgio Sinković, dekan novouspostavljenog Fakulteta informatike Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, doc. dr. sc. Darko Etinger, prodekan za nastavu Fakulteta informatike i njihovi suradnici. S gostima su razgovarali ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić i zamjenik ravnatelja Ivan Marić.

Razgovaralo se o stanju e-infrastrukture u sustavu visokog obrazovanja i znanosti u RH i o mogućnostima suradnje Srca i Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Među ostalim temama raspravljalo se i o planovima i portfelju usluga koje će ponuditi strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO), kojeg vodi i koordinira Srce.

Tijekom sastanka predstavnika Sveučilišta u Puli s članovima uprave Srca, studenti II. godine diplomskog studija Fakulteta informatike obišli su Srce i računalnu halu i upoznali se s najmodernijom infrastrukturom i uslugama koje akademskoj i istraživačkoj zajednici u Hrvatskoj osigurava Srce.

pro 09

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na tečaj koji započinje u ponedjeljak, 9. 12. 2019. u 17:30 sati. Prijave su u tijeku!

pro 13

„Korištenje korisničkih podataka iz LDAP-a u ASP.NET MVC5 aplikaciji“

pro 13

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 13. 12.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

pro 16

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  16. 12. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.