50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Predstavnici Fakulteta informatike iz Pule posjetili Srce

30. 1. 2019.

U Srcu je u utorak, 29. siječnja 2019. održan sastanak s predstavnicima Sveučilišta u Puli. Sastanku su prisustvovali mr. sc. Walter Štemberger, savjetnik Rektora za informacijske tehnologije, izv. prof. dr. sc. Giorgio Sinković, dekan novouspostavljenog Fakulteta informatike Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, doc. dr. sc. Darko Etinger, prodekan za nastavu Fakulteta informatike i njihovi suradnici. S gostima su razgovarali ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić i zamjenik ravnatelja Ivan Marić.

Razgovaralo se o stanju e-infrastrukture u sustavu visokog obrazovanja i znanosti u RH i o mogućnostima suradnje Srca i Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Među ostalim temama raspravljalo se i o planovima i portfelju usluga koje će ponuditi strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO), kojeg vodi i koordinira Srce.

Tijekom sastanka predstavnika Sveučilišta u Puli s članovima uprave Srca, studenti II. godine diplomskog studija Fakulteta informatike obišli su Srce i računalnu halu i upoznali se s najmodernijom infrastrukturom i uslugama koje akademskoj i istraživačkoj zajednici u Hrvatskoj osigurava Srce.

Ožu 04

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u četvrtak, 4. 3. 2021., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

Ožu 08

Ako žele nadograditi i upotpuniti svoje znanje i postati izvrstan korisnik programa Excel, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 8. 3. 2021. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

Ožu 10

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 10. 3. 2021. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

Ožu 17

U prvom tečaju Linux akademije upoznajte se s administracijom Linux poslužitelja. Online tečaj uz vodstvo predavača počinje 17. 3. 2021. u 9 sati.