Predstavnici Fakulteta informatike iz Pule posjetili Srce

30. 1. 2019.

U Srcu je u utorak, 29. siječnja 2019. održan sastanak s predstavnicima Sveučilišta u Puli. Sastanku su prisustvovali mr. sc. Walter Štemberger, savjetnik Rektora za informacijske tehnologije, izv. prof. dr. sc. Giorgio Sinković, dekan novouspostavljenog Fakulteta informatike Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, doc. dr. sc. Darko Etinger, prodekan za nastavu Fakulteta informatike i njihovi suradnici. S gostima su razgovarali ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić i zamjenik ravnatelja Ivan Marić.

Razgovaralo se o stanju e-infrastrukture u sustavu visokog obrazovanja i znanosti u RH i o mogućnostima suradnje Srca i Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli. Među ostalim temama raspravljalo se i o planovima i portfelju usluga koje će ponuditi strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO), kojeg vodi i koordinira Srce.

Tijekom sastanka predstavnika Sveučilišta u Puli s članovima uprave Srca, studenti II. godine diplomskog studija Fakulteta informatike obišli su Srce i računalnu halu i upoznali se s najmodernijom infrastrukturom i uslugama koje akademskoj i istraživačkoj zajednici u Hrvatskoj osigurava Srce.

velj 22

„Office 365 - kako nam je promijenio život u osam godina“

velj 25

Želite li naučiti pisati jednostavne skripte u PHP-u koje koriste MySQL bazu podataka, izraditi adresar ili jednostavan sustav za unos i objavu novosti? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 25. 2. 2019., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

Ožu 04

I ove godine obilježavamo Tjedan otvorenog obrazovanja od 4. - 8. ožujka 2019. godine, a posebno izdvajamo okrugli stol 7. ožujka na koji su pozvani svi zainteresirani.

Ožu 18

Pohađanjem ovog tečaja steknite znanja i vještine uporabe jezika R za analizu i vizualizaciju podataka. Tečaj počinje u ponedjeljak, 18.3.2019. u 9:00 sati.

Ožu 25

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 25. 3. 2019. su u tijeku.