Provedeno drugo harvestiranje hrvatskog weba

4. 1. 2013.

Srce je u suradnji s Nacionalnom i sveučilišnom knjižnicom provelo drugo harvestiranje hrvatskog weba. Harvestiranje je provedeno u vremenu od 19. do 31. prosinca 2012. godine.
Prikupljeni su i arhivirani javno dostupni sadržaji sa svih aktivnih web-sjedišta u domenama .hr, .com.hr.from.hr. Ukupno je prikupljeno i arhivirano više od 60 milijuna datoteka ukupne veličine od preko 4.1 TB. Kao ishodišna točka korišten je popis aktivnih domena koji je Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici dostavila CARNet-ova DNS služba.

pro 12

U anketi koju je Sektor za napredno računanje proveo među korisnicima, znanstveni softver Mathematica je jedan od najpopularnijih izbora pa zbog toga Wolfram Mathematica i Srce za sve zainteresirane organiziraju trodnevnu online radionicu o korištenju ovog znanstvenog softvera. Broj prisutnih na radionici je ograničen.