Prva radionica Dabra za pohranjivanje radova objavljenih u časopisu.

9. 2. 2017.

9. veljače 2017. godine u Srcu je održana prva radionica za pohranjivanje nove vrste digitalnih objekata u Dabru - radova objavljenih u časopisu.

Radionici su prisustvovali urednici 10 repozitorija u Dabru, članovi Radne skupine za opis znanstvenih i srodnih radova, kontrolirane rječnike i identifikatore te voditeljica Radne skupine za autorska prava.

Uvodno se polaznicima obratio Bojan Macan, voditelj Radne skupine za opis znanstvenih i srodnih radova, kontrolirane rječnike i identifikatora te predstavio specifikaciju metapodatkovnog opisa radova u časopisima s pripadajućim kontroliranim rječnicima HRZVO i hodogramom unosa. Hodogram unosa predstavljen je unosom testnog rada objavljenog u časopisu u testni repozitorij, a drugi dio radionice bio je namijenjen unosu radova u repozitorije polaznika. Po završetku radionice u Dabru je bilo pohranjeno 25 radova objavljenih u časopisu.

Inicijalno je mogućnost pohranjivanja radova objavljenih u časopisu postavljena samo na repozitorije polaznika prve radionice. Nakon prikupljenih i razmotrenih povratnih informacija polaznika mogućnost će biti uključena na sve repozitorije u Dabru.

S obzirom na iskazan interes i veći broj prijava za sudjelovanjem od omogućenih mjesta, tim Dabra će ubuduće održavati istu radionicu za zainteresirane. Urednici repozitorija će biti obavješteni o prvom sljedećem terminu radionice putem mailing-liste dabar-oo [at] srce.hr.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.