Prva sjednica novog Upravnog vijeća Srca

26. 11. 2018.

U petak, 23. studenog 2018. godine u Sveučilišnom računskom centru održana je prva konstituirajuća sjednica novog saziva Upravnog vijeća Srca. Sjednicu je sazvao i njome predsjedao rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

Odluku o imenovanju Upravnog vijeća donio je Senat Sveučilišta u Zagrebu na 3. sjednici održanoj 13. studenoga 2018. godine. U Upravno vijeće Srca imenovani su, na prijedlog rektora, red. prof. art. Mladen Janjanin, prorektor Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Klaudio Pap, prodekan Grafičkog faklulteta Sveučilišta u Zagrebu i Nediljko Jerković, student Fakulteta elektrotehnike i računarstva i predsjednik Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu. Na prijedlog ministrice znanosti i obrazovanja u Upravno vijeće je imenovan dr. sc. Tome Antičić, državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja. Sandra Razbornik, voditeljica Ureda za međunarodnu i međuinstitucionalnu suradnju Srca članica je Upravnog vijeća kao predstavnica radnika Srca na temelju provedenih izbora.

Na sjednici je sudjelovao i ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić.

Članovi Upravnog vijeća podržali su prijedlog rektora Borasa i jednoglasno za predsjednika Upravnog vijeća izabrali prof. dr. sc. Klaudia Papa.

Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu (Srce) je javna ustanova koje djeluje u sastavu Sveučilišta u Zagrebu, a ima dvojaku misiju: središnja je infrastrukturna ustanova cjelokupnog sustava znanosti i visokog obrazovanja Republike Hrvatske koja osigurava izgradnju, održavanje i podršku uporabi moderne računalne, komunikacijske, posredničke, podatkovne i informacijske infrastrukture (e-infrastrukture). Srce je istovremeno i računski i informacijski centar Sveučilišta u Zagrebu, nadležan za koordinaciju razvoja e-infrastrukture Sveučilišta.

Upravno vijeće Srca je tijelo koje se, prema Statutu Srca sastoji od pet članova. Četiri člana Upravnog vijeća imenuje Senat Sveučilišta u Zagrebu, a jedan član koji je predstavnik radnika imenuje se i opoziva pod uvjetima i na način kako je to uređeno propisima kojima se reguliraju radni odnosi i/ili kolektivnim ugovorima koje je Srce obvezno primjenjivati. Senat Sveučilišta u Zagrebu imenuje tri člana Upravnog vijeća na prijedlog rektora Sveučilišta i jednog člana s popisa kojeg predlaže ministar nadležan za znanost i visoko obrazovanje. Mandat članova Upravnog vijeća je dvije godine.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 19

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 19. 9.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.