Prva sjednica novog Upravnog vijeća Srca

26. 11. 2018.

U petak, 23. studenog 2018. godine u Sveučilišnom računskom centru održana je prva konstituirajuća sjednica novog saziva Upravnog vijeća Srca. Sjednicu je sazvao i njome predsjedao rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras.

Odluku o imenovanju Upravnog vijeća donio je Senat Sveučilišta u Zagrebu na 3. sjednici održanoj 13. studenoga 2018. godine. U Upravno vijeće Srca imenovani su, na prijedlog rektora, red. prof. art. Mladen Janjanin, prorektor Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Klaudio Pap, prodekan Grafičkog faklulteta Sveučilišta u Zagrebu i Nediljko Jerković, student Fakulteta elektrotehnike i računarstva i predsjednik Studentskog zbora Sveučilišta u Zagrebu. Na prijedlog ministrice znanosti i obrazovanja u Upravno vijeće je imenovan dr. sc. Tome Antičić, državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja. Sandra Razbornik, voditeljica Ureda za međunarodnu i međuinstitucionalnu suradnju Srca članica je Upravnog vijeća kao predstavnica radnika Srca na temelju provedenih izbora.

Na sjednici je sudjelovao i ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić.

Članovi Upravnog vijeća podržali su prijedlog rektora Borasa i jednoglasno za predsjednika Upravnog vijeća izabrali prof. dr. sc. Klaudia Papa.

Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu (Srce) je javna ustanova koje djeluje u sastavu Sveučilišta u Zagrebu, a ima dvojaku misiju: središnja je infrastrukturna ustanova cjelokupnog sustava znanosti i visokog obrazovanja Republike Hrvatske koja osigurava izgradnju, održavanje i podršku uporabi moderne računalne, komunikacijske, posredničke, podatkovne i informacijske infrastrukture (e-infrastrukture). Srce je istovremeno i računski i informacijski centar Sveučilišta u Zagrebu, nadležan za koordinaciju razvoja e-infrastrukture Sveučilišta.

Upravno vijeće Srca je tijelo koje se, prema Statutu Srca sastoji od pet članova. Četiri člana Upravnog vijeća imenuje Senat Sveučilišta u Zagrebu, a jedan član koji je predstavnik radnika imenuje se i opoziva pod uvjetima i na način kako je to uređeno propisima kojima se reguliraju radni odnosi i/ili kolektivnim ugovorima koje je Srce obvezno primjenjivati. Senat Sveučilišta u Zagrebu imenuje tri člana Upravnog vijeća na prijedlog rektora Sveučilišta i jednog člana s popisa kojeg predlaže ministar nadležan za znanost i visoko obrazovanje. Mandat članova Upravnog vijeća je dvije godine.

stu 19

Jeste li znali da postoje alati koji vam mogu pomoći prilikom izrade i organizacije bibliografskih izvora i umetanja referenci u tekst? Da biste naučili raditi s njima, prijavite se na tečaj koji se održava u utorak, 19. 11. 2019., u 9 sati.

stu 19

Želite li naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na tečaj koji će započeti u utorak, 19. 11. 2019., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku.

stu 22

Tijekom jednodnevnog predavanja saznajte što su to certifikati i na koje se sve načine koriste. Predavanje je otvoreno za sve zainteresirane.