Prvih 200 radova u Nacionalnome repozitoriju završnih i diplomskih radova

29. 9. 2015.

Uspostavom repozitorija završnih radova u visokim učilištima u Republici Hrvatskoj započela je pohrana i javna objava digitalnih inačica završnih i diplomskih radova. Rad pohranjen u repozitorij ustanove postaje i dijelom sveučilišnoga repozitorija te Nacionalnoga repozitorija završnih i diplomskih radova (ZIR). Nacionalni repozitorij završnih i diplomskih radova (ZIR) uspostavljen je u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu kao središnje mjesto pristupa i pohrane digitalnih inačica završnih i diplomskih radova koji su obranjeni na visokim učilištima u Republici Hrvatskoj. Uspostavljen je u sklopu sustava Dabar suradnjom Sveučilišnog računskog centra Srca i Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu te ostalih knjižnica visokih učilišta. (izvor: NSK http://www.nsk.hr)

srp 04

Webinar "Registracije v4 sučelja u OpenAIRE-u za urednike repozitorija u sustavu Dabarodržat će se 4. srpnja 2022. od 10 do 10:45 sati.