Sastanak rektora Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta u Mostaru i ravnatelja Srca

29. 1. 2019.

U uredu rektora Sveučilišta u Zagrebu u ponedjeljak 28. siječnja 2019. u 9 sati održan je radni sastanak između rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa i rektora Sveučilišta u Mostaru prof. dr. sc. Zorana Tomića sa suradnicima, te dr. sc. Zorana Bekića, ravnatelja Sveučilišnog računskog centra.

Tema sastanka bila je suradnja i pružanje potpore Sveučilištu u Mostaru u pogledu informacijskih usluga. Srce kontinuirano osigurava stabilan, pouzdan i kvalitetan rad postojeće e-infrastrukture sustava znanosti i visokoga obrazovanja u Republici Hrvatskoj, te je stoga nadležan i za koordinaciju razvoja e-infrastrukture hrvatskih sveučilišta – članova Rektorskoga zbora RH. S obzirom da je Sveučilište u Mostaru pridruženi član Rektorskoga zbora RH cilj sastanka bio je definirati plan suradnje, prava i usluge koje Srce može pružati Sveučilištu u Mostaru.

Sa Sveučilišta u Mostaru sastanku su još nazočili: doc. dr. sc. Tomislav Volarić, voditelj Centra za informacijske tehnologije i doc. dr. sc. Marko Odak, prodekan Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru i član IT ureda za informacijske tehnologije.

*izvor: Sveučilište u Zagrebu

velj 22

„Office 365 - kako nam je promijenio život u osam godina“

velj 25

Želite li naučiti pisati jednostavne skripte u PHP-u koje koriste MySQL bazu podataka, izraditi adresar ili jednostavan sustav za unos i objavu novosti? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 25. 2. 2019., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

Ožu 04

I ove godine obilježavamo Tjedan otvorenog obrazovanja od 4. - 8. ožujka 2019. godine, a posebno izdvajamo okrugli stol 7. ožujka na koji su pozvani svi zainteresirani.

Ožu 18

Pohađanjem ovog tečaja steknite znanja i vještine uporabe jezika R za analizu i vizualizaciju podataka. Tečaj počinje u ponedjeljak, 18.3.2019. u 9:00 sati.

Ožu 25

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 25. 3. 2019. su u tijeku.