Sastanak rektora Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta u Mostaru i ravnatelja Srca

29. 1. 2019.

U uredu rektora Sveučilišta u Zagrebu u ponedjeljak 28. siječnja 2019. u 9 sati održan je radni sastanak između rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa i rektora Sveučilišta u Mostaru prof. dr. sc. Zorana Tomića sa suradnicima, te dr. sc. Zorana Bekića, ravnatelja Sveučilišnog računskog centra.

Tema sastanka bila je suradnja i pružanje potpore Sveučilištu u Mostaru u pogledu informacijskih usluga. Srce kontinuirano osigurava stabilan, pouzdan i kvalitetan rad postojeće e-infrastrukture sustava znanosti i visokoga obrazovanja u Republici Hrvatskoj, te je stoga nadležan i za koordinaciju razvoja e-infrastrukture hrvatskih sveučilišta – članova Rektorskoga zbora RH. S obzirom da je Sveučilište u Mostaru pridruženi član Rektorskoga zbora RH cilj sastanka bio je definirati plan suradnje, prava i usluge koje Srce može pružati Sveučilištu u Mostaru.

Sa Sveučilišta u Mostaru sastanku su još nazočili: doc. dr. sc. Tomislav Volarić, voditelj Centra za informacijske tehnologije i doc. dr. sc. Marko Odak, prodekan Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru i član IT ureda za informacijske tehnologije.

*izvor: Sveučilište u Zagrebu

kol 24

Ako se želite naučiti služiti programom PowerPoint pomoću kojeg možete izrađivati elektroničke prezentacije na svom računalu, prijavite se na vikend tečaj koji započinje u subotu, 24. 8. 2019. u  9:00 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Želite li naučiti služiti se programom Access i kreirati baze podataka? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 23. 9. 2019., u 17:30 sati. Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.