Sastanak rektora Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta u Mostaru i ravnatelja Srca

29. 1. 2019.

U uredu rektora Sveučilišta u Zagrebu u ponedjeljak 28. siječnja 2019. u 9 sati održan je radni sastanak između rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa i rektora Sveučilišta u Mostaru prof. dr. sc. Zorana Tomića sa suradnicima, te dr. sc. Zorana Bekića, ravnatelja Sveučilišnog računskog centra.

Tema sastanka bila je suradnja i pružanje potpore Sveučilištu u Mostaru u pogledu informacijskih usluga. Srce kontinuirano osigurava stabilan, pouzdan i kvalitetan rad postojeće e-infrastrukture sustava znanosti i visokoga obrazovanja u Republici Hrvatskoj, te je stoga nadležan i za koordinaciju razvoja e-infrastrukture hrvatskih sveučilišta – članova Rektorskoga zbora RH. S obzirom da je Sveučilište u Mostaru pridruženi član Rektorskoga zbora RH cilj sastanka bio je definirati plan suradnje, prava i usluge koje Srce može pružati Sveučilištu u Mostaru.

Sa Sveučilišta u Mostaru sastanku su još nazočili: doc. dr. sc. Tomislav Volarić, voditelj Centra za informacijske tehnologije i doc. dr. sc. Marko Odak, prodekan Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru i član IT ureda za informacijske tehnologije.

*izvor: Sveučilište u Zagrebu

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.