Sastanak rektora Sveučilišta u Zagrebu, Sveučilišta u Mostaru i ravnatelja Srca

29. 1. 2019.

U uredu rektora Sveučilišta u Zagrebu u ponedjeljak 28. siječnja 2019. u 9 sati održan je radni sastanak između rektora Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damira Borasa i rektora Sveučilišta u Mostaru prof. dr. sc. Zorana Tomića sa suradnicima, te dr. sc. Zorana Bekića, ravnatelja Sveučilišnog računskog centra.

Tema sastanka bila je suradnja i pružanje potpore Sveučilištu u Mostaru u pogledu informacijskih usluga. Srce kontinuirano osigurava stabilan, pouzdan i kvalitetan rad postojeće e-infrastrukture sustava znanosti i visokoga obrazovanja u Republici Hrvatskoj, te je stoga nadležan i za koordinaciju razvoja e-infrastrukture hrvatskih sveučilišta – članova Rektorskoga zbora RH. S obzirom da je Sveučilište u Mostaru pridruženi član Rektorskoga zbora RH cilj sastanka bio je definirati plan suradnje, prava i usluge koje Srce može pružati Sveučilištu u Mostaru.

Sa Sveučilišta u Mostaru sastanku su još nazočili: doc. dr. sc. Tomislav Volarić, voditelj Centra za informacijske tehnologije i doc. dr. sc. Marko Odak, prodekan Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru i član IT ureda za informacijske tehnologije.

*izvor: Sveučilište u Zagrebu

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.