Službeno pokrenut Europski oblak otvorene znanosti

23. 11. 2018.

U petak, 23. studenog 2018. u Beču je službeno pokrenut Europski oblak otvorene znanosti (EOSC). Događanje je održano u sklopu austrijskog predsjedanja Europskom unijom, a posebno je naglašena važnost EOSC-a za unapređenje znanstvenog istraživanja u Europi te je predstavljen novi Portal za EOSC.

Portal za EOSC omogućuje pristup podacima, uslugama i resursima. Na portalu su dostupne ažurne informacije o Inicijativi EOSC, uključujući primjere najbolje prakse i iskustva korisnika.

Svi pružatelji usluga, istraživačke zajednice i drugi subjekti vezani za EOSC pozivaju se da posjete Portal za EOSC i istraže kako najbolje iskoristiti njegove funkcionalnosti.

Srce je partner na projektu EOSC-hub te će zajedno sa 100 partnera i suradnika iz više od 50 zemalja razviti viziju Huba kao integracijskog i upravljačkog servisa europskog oblaka otvorene znanosti.

U studenom 2018. godine, Ministarstvo znanosti i obrazovanja imenovalo je g. Ivana Marića, zamjenika ravnatelja Srca kao nacionalnog predstavnika u EOSC radnoj skupini za stratešku konfiguraciju Programskog odbora Obzora 2020, kojoj je mandat obnašanje zadaća EOSC Boarda.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.