Službeno pokrenut Europski oblak otvorene znanosti

23. 11. 2018.

U petak, 23. studenog 2018. u Beču je službeno pokrenut Europski oblak otvorene znanosti (EOSC). Događanje je održano u sklopu austrijskog predsjedanja Europskom unijom, a posebno je naglašena važnost EOSC-a za unapređenje znanstvenog istraživanja u Europi te je predstavljen novi Portal za EOSC.

Portal za EOSC omogućuje pristup podacima, uslugama i resursima. Na portalu su dostupne ažurne informacije o Inicijativi EOSC, uključujući primjere najbolje prakse i iskustva korisnika.

Svi pružatelji usluga, istraživačke zajednice i drugi subjekti vezani za EOSC pozivaju se da posjete Portal za EOSC i istraže kako najbolje iskoristiti njegove funkcionalnosti.

Srce je partner na projektu EOSC-hub te će zajedno sa 100 partnera i suradnika iz više od 50 zemalja razviti viziju Huba kao integracijskog i upravljačkog servisa europskog oblaka otvorene znanosti.

U studenom 2018. godine, Ministarstvo znanosti i obrazovanja imenovalo je g. Ivana Marića, zamjenika ravnatelja Srca kao nacionalnog predstavnika u EOSC radnoj skupini za stratešku konfiguraciju Programskog odbora Obzora 2020, kojoj je mandat obnašanje zadaća EOSC Boarda.

velj 25

Želite li naučiti pisati jednostavne skripte u PHP-u koje koriste MySQL bazu podataka, izraditi adresar ili jednostavan sustav za unos i objavu novosti? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 25. 2. 2019., u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

Ožu 04

I ove godine obilježavamo Tjedan otvorenog obrazovanja od 4. - 8. ožujka 2019. godine, a posebno izdvajamo okrugli stol 7. ožujka na koji su pozvani svi zainteresirani.

Ožu 18

Pohađanjem ovog tečaja steknite znanja i vještine uporabe jezika R za analizu i vizualizaciju podataka. Tečaj počinje u ponedjeljak, 18.3.2019. u 9:00 sati.

Ožu 25

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 25. 3. 2019. su u tijeku.