Službeno pokrenut Europski oblak otvorene znanosti

23. 11. 2018.

U petak, 23. studenog 2018. u Beču je službeno pokrenut Europski oblak otvorene znanosti (EOSC). Događanje je održano u sklopu austrijskog predsjedanja Europskom unijom, a posebno je naglašena važnost EOSC-a za unapređenje znanstvenog istraživanja u Europi te je predstavljen novi Portal za EOSC.

Portal za EOSC omogućuje pristup podacima, uslugama i resursima. Na portalu su dostupne ažurne informacije o Inicijativi EOSC, uključujući primjere najbolje prakse i iskustva korisnika.

Svi pružatelji usluga, istraživačke zajednice i drugi subjekti vezani za EOSC pozivaju se da posjete Portal za EOSC i istraže kako najbolje iskoristiti njegove funkcionalnosti.

Srce je partner na projektu EOSC-hub te će zajedno sa 100 partnera i suradnika iz više od 50 zemalja razviti viziju Huba kao integracijskog i upravljačkog servisa europskog oblaka otvorene znanosti.

U studenom 2018. godine, Ministarstvo znanosti i obrazovanja imenovalo je g. Ivana Marića, zamjenika ravnatelja Srca kao nacionalnog predstavnika u EOSC radnoj skupini za stratešku konfiguraciju Programskog odbora Obzora 2020, kojoj je mandat obnašanje zadaća EOSC Boarda.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.