Službeno pokrenut Europski oblak otvorene znanosti

23. 11. 2018.

U petak, 23. studenog 2018. u Beču je službeno pokrenut Europski oblak otvorene znanosti (EOSC). Događanje je održano u sklopu austrijskog predsjedanja Europskom unijom, a posebno je naglašena važnost EOSC-a za unapređenje znanstvenog istraživanja u Europi te je predstavljen novi Portal za EOSC.

Portal za EOSC omogućuje pristup podacima, uslugama i resursima. Na portalu su dostupne ažurne informacije o Inicijativi EOSC, uključujući primjere najbolje prakse i iskustva korisnika.

Svi pružatelji usluga, istraživačke zajednice i drugi subjekti vezani za EOSC pozivaju se da posjete Portal za EOSC i istraže kako najbolje iskoristiti njegove funkcionalnosti.

Srce je partner na projektu EOSC-hub te će zajedno sa 100 partnera i suradnika iz više od 50 zemalja razviti viziju Huba kao integracijskog i upravljačkog servisa europskog oblaka otvorene znanosti.

U studenom 2018. godine, Ministarstvo znanosti i obrazovanja imenovalo je g. Ivana Marića, zamjenika ravnatelja Srca kao nacionalnog predstavnika u EOSC radnoj skupini za stratešku konfiguraciju Programskog odbora Obzora 2020, kojoj je mandat obnašanje zadaća EOSC Boarda.

Ožu 02

Steknite znanja i vještine potrebne za naprednu administraciju operacijskih sustava Windows i Linux, sigurnost operacijskih sustava te osnove računalnih mreža. Prijave za novi ciklus koji počinje 2. 3. 2020. su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.