Srce na DORS/CLUC-u

18. 5. 2015.

Danas se otvara ovogodišnja konferencija DORS/CLUC (Dani otvorenih računarskih sustava / Croatian Linux Users' Convention) koja se održava na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu od 18. do 20. svibnja 2015. godine. Ova najstarija i najveća hrvatska manifestacija iz područja otvorenih sustava, operacijskih sustava GNU/Linux, otvorenih normi u Informatici i open source filozofije ove godine održat će se 22. put. U Srcu se dugi niz godina primjenjuju brojni otvoreni sustavi, u ovom tenutku čak više od 100 tehnologija otvorenog koda. Na konferenciji djelatnici Srca predstavit će neke od njih:

• Središnji sustav za upravljanje sistemskim zapisima (Elasticsearch+Kibana)
  • Islandora kao temelj za nacionalni sustav digitalnih repozitorija Dabar
  • Sustav eduroam sondi (Raspberry Pi & LAMP)
  • Route serveri i njihova primjena u CIX-u
  • Linux akademija i širi program Srca za obrazovanje IT specijalista

Srce će ove godine donirati i ciklus od četiri tečaja u Linux akademiji koji će neki od sudionika DORS/CLUC-a moći osvojiti u nagradnoj igri. Povodom održavanja konferencije Srce je izdalo posebno izdanje Srce novosti koji će podijeliti  sudionicima konferencije, a elektroničko izdanje možete preuzeti ovdje.

Trenutno nema događanja.