Srce na DORS/CLUC-u

21. 5. 2015.

Konferencija DORS/CLUC (Dani otvorenih računarskih sustava / Croatian Linux Users' Convention) održala se na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu od 18. do 20. svibnja 2015. godine. Ova najstarija i najveća hrvatska manifestacija iz područja otvorenih sustava, operacijskih sustava GNU/Linux, otvorenih normi u Informatici i open source filozofije ove godine održala će se 22. put. I ove je godine konferencija ponudila aktualna i zanimljiva predavanja te doprinijela razmjeni znanja i iskustava iz područja uporabe otvorenih sustava. U Srcu se dugi niz godina primjenjuju brojni otvoreni sustavi, u ovom tenutku čak više od 130 tehnologija otvorenog koda. Na konferenciji djelatnici Srca predstavili su neke od njih:

• Središnji sustav za upravljanje sistemskim zapisima (Elasticsearch+Kibana)
  • Islandora kao temelj za nacionalni sustav digitalnih repozitorija Dabar
  • Sustav eduroam sondi (Raspberry Pi & LAMP)
  • Route serveri i njihova primjena u CIX-u
  • Linux akademija i širi program Srca za obrazovanje IT specijalista

Srce je ove godine doniralo i ciklus od četiri tečaja u Linux akademiji sudionicima DORS/CLUC-a u nagradnoj igri. Povodom održavanja konferencije Srce je izdalo posebno izdanje Srce novosti koji će podijeliti  sudionicima konferencije, a elektroničko izdanje možete preuzeti ovdje. Fotografije: izvor Flickr

Trenutno nema događanja.