Srce potpisalo The Hague Declaration on Knowledge Discovery In The Digital Age

22. 5. 2015.

Srce je 20. svibnja 2015. godine potpisalo The Hague Declaration on Knowledge Discovery In The Digital Age (Haaška deklaraciju o otkrivanju znanja u digitalnom dobu). Haaška deklaracija oblikovana je u prosincu 2014. godine u Haagu inicijativom 25 svjetskih stručnjaka (znanstvenika, izdavača, pravnika, profesora). Deklaracija se zalaže za mogućnost rudarenja digitalnih sadržaja u svim formatima (text and content mining in all formats) u svrhu veće dostupnosti podataka, odnosno većeg pristupa dosad neotkrivenim informacijama. Prema Deklaraciji, istraživači moraju imati pravo slobodno istraživati bez straha od zakonskih posljedica, a ta im sloboda mora biti omogućena i u digitalnom okruženju. Cijeli tekst Haaške deklaracije nalazi se na web stranici http://thehaguedeclaration.com/ Podsjetimo, osim Haaške deklaracije, Srce podržava i Hrvatsku deklaraciju o otvorenom pristupu te doprinosi kulturi otvorenosti dokumentom Politika otvorenog pristupa.

lis 18

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Radionica će se održati 18. 10. 2019. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackaton održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.