Srce sudjelovalo i na ovogodišnjem Job Fairu

12. 5. 2022.

Nakon uspješnog nastupa na prošlogodišnjem izdanju Srce je i ove godine sudjelovalo na Job Fairu. Nadža Milanović, zamjenica predstojnika Sektora za informacijsku infrastrukturu i Emir Imamagić, predstojnik Sektora za napredno računanje, u srijedu 11. svibnja 2022. godine, održali su izlaganje pod nazivom „IT evolucija pod našim prstima“.

Okupljenim posjetiteljima Job Faira tijekom izlaganja predstavili su koja je tajna uspjeha Srca i sveprisutnih informacijskih sustava te digitalnih usluga što ih Srce gradi i održava za potrebe sustava znanosti i visokog obrazovanja. Opisali su kako stručnjaci Srca omogućavaju dugovječnost svojih proizvoda i usluga, koje kontinuirano unapređuju implementirajući najnovije tehnologije i pravovremeno prepoznajući trendove u svijetu informacijskih i komunikacijskih tehnologija, poput NFC tehnologije, umjetne inteligencije i tehnologije blockchain. Tako su pojasnili kako napreduje razvoj virtualne studentske iskaznice koja će uključivati i NFC na mobilnom uređaju te u kojim se sve procesima tijekom studiranja ona može iskoristiti. S obzirom na činjenicu da Srce razvija i održava brojne informacijske sustave predstavili su i ideje za razvoj digitalnih asistenata koji će, bazirani na umjetnoj inteligenciji, pomagati studentima prilikom odabira kolegija i studija. Također, najavili su i pohranu diploma u Informacijskom sustavu za evidencije u visokom obrazovanju baziranu na tehnologiji blockchain.

Informacijski sustavi na kojima stručnjaci Srca rade, imaju veliki broj aktivnih korisnika te je svaku promjenu i nadogradnju potrebno uvoditi postupno na način da ih u isto vrijeme korisnici mogu nesmetano koristiti. Zato su predstavnici Srca odabrali riječ evolucija za naziv izlaganja jer upravo prateći potrebe korisnika i tehnološki razvoj te uvodeći najnovije tehnologije u već prisutne sustave svjedočimo evoluciji IT sustava, a ne revoluciji.

Ovogodišnjim izdanjem Job Fair slavi 15. rođendan, a okupio je više od 100 domaćih i inozemnih poduzeća, koja predstavljaju svoje projekte, tehnologije i znanja na kreativno uređenim štandovima, zanimljivim talkovima, stručnim radionicama i panel-raspravama.

Događanja prvog dana Job Faira mogu se pogledati na službenom kanalu Job Faira na YouTube-u

Predstavnici Srca na Job Fairu

svi 23

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u ponedjeljak, 23. svibnja 2022.  u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

svi 25

Webinar "Google Rapid Response (GRR) - udaljena forenzika računala" održat će se 25. svibnja 2022. od 10 do 13 sati.

lip 06

U lipnju 2022. organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.