Srce sudjelovalo u obilježavanju Europskog dana zaštite osobnih podataka

31. 1. 2019.

Agencija za zaštitu osobnih podataka (AZOP) je u ponedjeljak, 28. siječnja 2019. godine u Kući Europe u Zagrebu organizirala stručno-edukativni skup povodom obilježavanja Europskog dana zaštite osobnih podataka. Središnja tema skupa je bila „Zaštita osobnih podataka djece i mladih u digitalnom dobu“.

S obzirom da Srce daje izuzetnu pozornost brizi za podatke, a posebno zaštiti osobnih podataka koji se obrađuju u informacijskim sustavima u nadležnosti Srca, na poziv AZOP-a Srce se aktivno uključilo u program skupa. Prezentaciju pod nazivom "Osobni podaci u informacijskim sustavima u visokom obrazovanju i znanosti - pogled iz Srca" održao je ravnatelj Srca dr. sc. Zoran Bekić.

U prezentaciji je prikazana praksa i aktivnosti koje je Srce provelo u segmentu zaštite osobnih podataka, posebno vezano uz stupanje na snagu Opće uredbe o zaštiti osobnih podataka (GDPR). Srce je, prije svega kao izvršitelj obrade osobnih podataka za više od 200 ustanova iz sustava visokog obrazovanja i znanosti, potaknulo sve voditelje obrada da urede odnose sa Srcem u skladu s odredbama GDPR-a, te poduzelo niz aktivnosti, kako onih vezanih uz svijest o važnosti zaštite osobnih podataka, tako i onih vezanih uz dodatne organizacijske i tehničke mjere zaštite podataka. Pri tome treba naglasiti da slijedeći načela "Privacy by design" pristupa dizajnu i izgradnji informacijskih sustava i aplikacija, Srce kontinuirano, dakle i od vremena "prije GDPR-a" brine za zaštitu osobnih podataka.

Na skupu je uz ravnatelja Srca sudjelovao i pomoćnik ravnatelja za informacijsku i posredničku infrastrukturu mr. sc. Miroslav Milinović.

lis 18

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Radionica će se održati 18. 10. 2019. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackaton održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.