Srce uspostavilo bežičnu mrežu u studentskim domovima u Osijeku

23. 7. 2015.

Brzom i kvalitetnom reakcijom Srca kao i odličnom suradnjom s Ministarstvom znanosti obrazovanja i sporta uspješno je provedena uspostava bežičnih mreža u studentskim domovima u Osijeku prije početka 11. europskog sveučilišnog prvenstva u nogometu čiji je domaćin Studentski centar u Osijeku. Uspostavom bežičnih mreža u studentskim domovima u Osijeku u potpunosti su pokriveni smještajni kapaciteti Studentskog centra u Osijeku.

Ukupno su postavljene 43 bežične pristupne točke u novom domu i 10 bežičnih pristupnih točaka u starom domu čime je omogućen pristup bežičnoj mreži za 700 studenta kao i za njihove goste tijekom Europskog sveučilišnog nogometnog prvenstva. Bežična mrežna infrastruktura u oba doma izvedena je prema eduroam standardima. Uspostava bežičnih mreža u studentskim domovima u Osijeku provedena je sukladno Ugovoru o suradnji, sufinanciranju razvoja i izgradnje e-infrastrukture sustava visokog obrazovanja u godinama 2014., 2015. i 2016. koji je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta sklopilo sa Sveučilišnim računskim centrom, a kojim je ugovoreno i daljnje proširenje mrežne infrastrukture studentskih domova (StuDOM-WLAN).

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.