50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Stručna konferencija Srca – Srce DEI 2021

13. 4. 2021.

Sveučilišni računski centar (Srce) 28. i 29. travnja organizira stručnu konferenciju Srce DEI 2021, ujedno i konferenciju nacionalnog strateškog projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO), koja će se održati virtualno.

„U Srcu posebnu pažnju posvećujemo gradnji mostova prema ključnim dionicima sustava znanosti i visokog obrazovanja s ciljem uključivanja zajednice u izgradnju, upravljanje i održavanje zajedničkih komponenti e-infrastrukture i digitalnih usluga. Također, svojim članstvom i sudjelovanjem u radu međunarodnih tijela, udruga i projekata gradimo mostove koji povezuju hrvatsku nacionalnu e-infrastrukturu s paneuropskom, s ciljem integracije hrvatskog u europski istraživački prostor (ERA) i prostor visokog obrazovanja (EHEA). Godišnja stručna konferencija Srce DEI 2021 upravo je potvrda takvog usmjerenja jer na njoj okupljamo sve naše dionike iz Hrvatske, ali i partnere iz Europe i svijeta“, istaknuo je Ivan Marić, ravnatelj Srca.

Tako će u okviru konferencije Paul Feldman, direktor Jisca, organizacije koja pruža digitalne usluge ustanovama iz sustava znanosti i visokog obrazovanja Ujedinjenog Kraljevstva, govoriti o iskustvima digitalne transformacije s osvrtom na utjecaje koje je donijela pandemija koronavirusa, dok će João Bacelar, izvršni direktor Udruženja europskih sveučilišta (European University Foundation) govoriti o digitalizaciji procesa u visokom obrazovanju s posebnim osvrtom na mobilnost i izgradnju Europske infrastrukture digitalnih usluga namijenjenih studentima.

Sadržaj ovogodišnje konferencije podijeljen je u devet tematskih blokova tijekom kojih će se održati 36 predavanja, dva okrugla stola i debata. Održat će se i pet radionica koje će voditi stručnjaci Srca.

„Ovogodišnja konferencija bavit će se temama vezanim uz digitalnu transformaciju sustava znanosti i visokog obrazovanja, međunarodne i nacionalne inicijative za otvorenu znanost, digitalizaciju mobilnosti studenata, razvoj kompetencija za računarstvo visokih performansi, sigurnost i pouzdanost elektroničkih identiteta, informacijske sustave u znanosti i obrazovanju te učenje i poučavanje uz pomoć tehnologije“, dodala je Sabina Rako, predsjednica Programskog odbora konferencije.

Više o konferenciji i programu pročitajte u priopćenju za novinare.

Konferencija Srce DEI 2021 je ujedno i konferencija projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO) na kojoj se prezentiraju i raspravljaju ciljevi i postignuća projekta, a sufinancirana je sredstvima Europske unije iz Europskog fonda za regionalni razvoj.

Vizual Srce DEI 2021 konferencije

ruj 24

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 24. rujna 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku!

lis 05

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u utorak, 5. listopada 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 06

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u srijedu, 6. listopada 2021., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 11

Želite se upoznati s osnovnim pojmovima u vezi razumijevanja rada u WordPressu? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet  će u ponedjeljak, 11. listopada 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lis 14

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u četvrtak, 14. listopada 2021., s početkom u 15 sati. Prijave su u tijeku.