Studenti FER-a posjetili Srce i Akademiju mrežnih tehnologija

16. 12. 2010.

Skupina studenata FER-a je u sklopu Cisco Open Days i u organizaciji studentske udruge EESTEC posjetila Srce i Akademiju mrežnih tehnologija u srijedu, 15. prosinca 2010. godine.

Studenti su obišli računalnu halu Srca i upoznali se sa uslugama i mrežnim servisima koji su uspostavljeni u Srcu (poput CIX-a, Geantovog PoP-a, središnjeg CARNetovog mrežnog čvora i drugih mrežnih instalacija), a nakon toga su sudjelovali na radionici o mrežnim tehnologijama.

Na radionici su se studenti upoznali s radom Akademije mrežnih tehnologija, odslušali su nekoliko kraćih predavanja i imali priliku raditi na Ciscovoj mrežnoj opremi i softverskim simulatorima rada mreže. Radionica je bila organizirana na način na koji se održavaju i Ciscovi tečajevi, tako da su studenti imali priliku doživjeti i dio uobičajene atmosfere na tečajevima koje održava Akademija mrežnih tehnologija.

srp 04

Webinar "Registracije v4 sučelja u OpenAIRE-u za urednike repozitorija u sustavu Dabarodržat će se 4. srpnja 2022. od 10 do 10:45 sati.