Tim Centra za potporu podučavanja Sveučilišta u Mariboru u posjetu Srcu

30. 8. 2019.

Tim Centra za potporu podučavanju Sveučilišta u Mariboru predvođen voditeljicom Centra Natalijom Špur 29. i 30. kolovoza 2019. posjetio je Srce i Centar za e-učenje.

Centar za potporu podučavanju Sveučilišta u Mariboru uspostavljen je prije dvije godine kroz ESF projekt Didakt.UM koji završava 2020. godine. Cilj posjeta bio je upoznati se s radom i iskustvima Centra za e-učenje Srca u podršci nastavnicima u primjeni i implementaciji novih tehnologija u obrazovni proces. Stečena saznanja pomoći će im u daljnjem razvoju njihovog Centra. Tijekom dvodnevnog boravka u Srcu, kolege sa Sveučilišta u Mariboru imale su prilike čuti o sustavu za e-učenje Merlin i virtualnom okruženju oko njega, o aktivnostima Centra za e-učenje, posebice o tečajevima i radionicama, te radu s nastavnicima na izradi i unaprjeđenju e-kolegija. Tijekom posjeta  organiziran im je i obilazak hale Srca, a upoznali su se i s drugim uslugama Srca kao što su osnovni tečajevi Srca te VPS i VCL. Ujedno je ovo bila prilika i za uspostavu suradnje između dva centra. Za studeni je planiran odlazak članova Centra za e-učenje u posjet Sveučilištu u Mariboru.

svi 23

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u ponedjeljak, 23. svibnja 2022.  u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

svi 25

Webinar "Google Rapid Response (GRR) - udaljena forenzika računala" održat će se 25. svibnja 2022. od 10 do 13 sati.

lip 06

U lipnju 2022. organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.