50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Tim Centra za potporu podučavanja Sveučilišta u Mariboru u posjetu Srcu

30. 8. 2019.

Tim Centra za potporu podučavanju Sveučilišta u Mariboru predvođen voditeljicom Centra Natalijom Špur 29. i 30. kolovoza 2019. posjetio je Srce i Centar za e-učenje.

Centar za potporu podučavanju Sveučilišta u Mariboru uspostavljen je prije dvije godine kroz ESF projekt Didakt.UM koji završava 2020. godine. Cilj posjeta bio je upoznati se s radom i iskustvima Centra za e-učenje Srca u podršci nastavnicima u primjeni i implementaciji novih tehnologija u obrazovni proces. Stečena saznanja pomoći će im u daljnjem razvoju njihovog Centra. Tijekom dvodnevnog boravka u Srcu, kolege sa Sveučilišta u Mariboru imale su prilike čuti o sustavu za e-učenje Merlin i virtualnom okruženju oko njega, o aktivnostima Centra za e-učenje, posebice o tečajevima i radionicama, te radu s nastavnicima na izradi i unaprjeđenju e-kolegija. Tijekom posjeta  organiziran im je i obilazak hale Srca, a upoznali su se i s drugim uslugama Srca kao što su osnovni tečajevi Srca te VPS i VCL. Ujedno je ovo bila prilika i za uspostavu suradnje između dva centra. Za studeni je planiran odlazak članova Centra za e-učenje u posjet Sveučilištu u Mariboru.

sij 25

Želite li se upoznati s upoznati s konceptima objektno orijentiranog programiranja kroz rad u programskom jeziku Java? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 25. 1. 2021. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

sij 27

U prvom tečaju Linux akademije upoznajte se s administracijom Linux poslužitelja. Online tečaj uz vodstvo predavača počinje 27. 1. 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

velj 01

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 1. 2. 2021. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 10

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u srijedu, 10. 2. 2020., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

velj 15

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 15. 2. 2021. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.