Tim Centra za potporu podučavanja Sveučilišta u Mariboru u posjetu Srcu

30. 8. 2019.

Tim Centra za potporu podučavanju Sveučilišta u Mariboru predvođen voditeljicom Centra Natalijom Špur 29. i 30. kolovoza 2019. posjetio je Srce i Centar za e-učenje.

Centar za potporu podučavanju Sveučilišta u Mariboru uspostavljen je prije dvije godine kroz ESF projekt Didakt.UM koji završava 2020. godine. Cilj posjeta bio je upoznati se s radom i iskustvima Centra za e-učenje Srca u podršci nastavnicima u primjeni i implementaciji novih tehnologija u obrazovni proces. Stečena saznanja pomoći će im u daljnjem razvoju njihovog Centra. Tijekom dvodnevnog boravka u Srcu, kolege sa Sveučilišta u Mariboru imale su prilike čuti o sustavu za e-učenje Merlin i virtualnom okruženju oko njega, o aktivnostima Centra za e-učenje, posebice o tečajevima i radionicama, te radu s nastavnicima na izradi i unaprjeđenju e-kolegija. Tijekom posjeta  organiziran im je i obilazak hale Srca, a upoznali su se i s drugim uslugama Srca kao što su osnovni tečajevi Srca te VPS i VCL. Ujedno je ovo bila prilika i za uspostavu suradnje između dva centra. Za studeni je planiran odlazak članova Centra za e-učenje u posjet Sveučilištu u Mariboru.

sij 24

„Napredno SIEM rješenje i zaštita IT infrastrukture pomoću Azure Sentinela“

velj 10

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 5.2.2020.

velj 17

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 17. 2. 2020. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.