Tim Centra za potporu podučavanja Sveučilišta u Mariboru u posjetu Srcu

30. 8. 2019.

Tim Centra za potporu podučavanju Sveučilišta u Mariboru predvođen voditeljicom Centra Natalijom Špur 29. i 30. kolovoza 2019. posjetio je Srce i Centar za e-učenje.

Centar za potporu podučavanju Sveučilišta u Mariboru uspostavljen je prije dvije godine kroz ESF projekt Didakt.UM koji završava 2020. godine. Cilj posjeta bio je upoznati se s radom i iskustvima Centra za e-učenje Srca u podršci nastavnicima u primjeni i implementaciji novih tehnologija u obrazovni proces. Stečena saznanja pomoći će im u daljnjem razvoju njihovog Centra. Tijekom dvodnevnog boravka u Srcu, kolege sa Sveučilišta u Mariboru imale su prilike čuti o sustavu za e-učenje Merlin i virtualnom okruženju oko njega, o aktivnostima Centra za e-učenje, posebice o tečajevima i radionicama, te radu s nastavnicima na izradi i unaprjeđenju e-kolegija. Tijekom posjeta  organiziran im je i obilazak hale Srca, a upoznali su se i s drugim uslugama Srca kao što su osnovni tečajevi Srca te VPS i VCL. Ujedno je ovo bila prilika i za uspostavu suradnje između dva centra. Za studeni je planiran odlazak članova Centra za e-učenje u posjet Sveučilištu u Mariboru.

ruj 01

Svake godine u rujnu organiziramo niz predavanja namijenjenih novim studentima Sveučilišta u Zagrebu.

ruj 19

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 19. 9.  2019. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

ruj 23

Od 23. do 27. rujna održavamo Tjedan Centra za e-učenje - niz radionica i tečajeva za nastavnike.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2019. su u tijeku.

lis 14

Steknite znanja potrebna za administaciju operacijskog sustava Linux. Tečaj počinje 14. 10. 2019. u 9 sati. Prijave su u tijeku.