50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Tjedan Centra za e-učenje - u novu ak. godinu s novim tehnologijama

15. 9. 2017.

Tjedan Centra za e-učenje - u novu ak. godinu s novim tehnologijama

Već tradicionalno Centar za e-učenje Srca pred početak nove akademske godine održava Tjedan Centra za e-učenje kako bi nastavnicima pomogli da steknu nova znanja u području e-učenja, da usavrše nastavničke kompetencije te pronađu najbolji način kako integrirati tehnologije e-učenja u obrazovni proces. U razdoblju 21. do 29. rujna 2017. pripremili smo niz aktivnosti, a osim tečajeva i radionica ove godine posebno izdvajamo seminare na kojima će svoja iskustva s tehnologijama e-učenja i njihovom primjenom  u nastavi podijeliti nastavnici Sveučilišta u Zagrebu.

I ove godine pripremili smo okrugli stol koji organiziramo u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, a tema je Nove tehnologije u obrazovanju – koliko su naš obrazovni sustav, nastavnici i studenti spremni na nove metode poučavanja i učenja? Okrugli stol održat će se 27.9. s početkom u 13 sati u Srcu, a raspravljat ćemo koliko se ostvaruju ciljevi iz Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije vezano uz implementaciju novih tehnologija u visoko obrazovanje, provodi li se i na koji način sustavna implementacija e-učenja na visokim učilištima u Hrvatskoj te kako se s novim tehnologijama snalaze nastavnici, a kako studenti

I na kraju tjedna donosimo radionicu o uporabi Creative Commons licenci na obrazovnim sadržajima. Vjerujemo da će ova radionica pomoći nastavnicima u što lakšem korištenju  nastavnih materijale na Internetu,  kao i na koji način mogu staviti na raspolaganje svoja autorska djela koja nastaju za potrebe nastave u virtualnom okruženju.

Više o Tjednu Centra za e-učenje na stranicama Centra za e-učenje.

lip 16

16. lipnja organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.

lip 18

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 18. 6. 2021., s početkom u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 23

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a - tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 23. 6. 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 28

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 28. 6. 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.