Tjedan Centra za e-učenje - u novu ak. godinu s novim tehnologijama

15. 9. 2017.

Tjedan Centra za e-učenje - u novu ak. godinu s novim tehnologijama

Već tradicionalno Centar za e-učenje Srca pred početak nove akademske godine održava Tjedan Centra za e-učenje kako bi nastavnicima pomogli da steknu nova znanja u području e-učenja, da usavrše nastavničke kompetencije te pronađu najbolji način kako integrirati tehnologije e-učenja u obrazovni proces. U razdoblju 21. do 29. rujna 2017. pripremili smo niz aktivnosti, a osim tečajeva i radionica ove godine posebno izdvajamo seminare na kojima će svoja iskustva s tehnologijama e-učenja i njihovom primjenom  u nastavi podijeliti nastavnici Sveučilišta u Zagrebu.

I ove godine pripremili smo okrugli stol koji organiziramo u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, a tema je Nove tehnologije u obrazovanju – koliko su naš obrazovni sustav, nastavnici i studenti spremni na nove metode poučavanja i učenja? Okrugli stol održat će se 27.9. s početkom u 13 sati u Srcu, a raspravljat ćemo koliko se ostvaruju ciljevi iz Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije vezano uz implementaciju novih tehnologija u visoko obrazovanje, provodi li se i na koji način sustavna implementacija e-učenja na visokim učilištima u Hrvatskoj te kako se s novim tehnologijama snalaze nastavnici, a kako studenti

I na kraju tjedna donosimo radionicu o uporabi Creative Commons licenci na obrazovnim sadržajima. Vjerujemo da će ova radionica pomoći nastavnicima u što lakšem korištenju  nastavnih materijale na Internetu,  kao i na koji način mogu staviti na raspolaganje svoja autorska djela koja nastaju za potrebe nastave u virtualnom okruženju.

Više o Tjednu Centra za e-učenje na stranicama Centra za e-učenje.

kol 21

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 21. 8. 2018. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

kol 22

Želite li se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u srijedu, 22. 8. 2018., u 9 sati.
Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2018. su u tijeku.