Tjedan otvorenog obrazovanja 2018

1. 3. 2018.

U tjednu od 5. do 9. ožujka u svijetu se obilježava još jedan Tjedan otvorenog obrazovanja. Svake godine, u okviru ovog Tjedna, ustanove i entuzijasti koji podržavaju načela otvorenosti organiziraju predavanja, radionice i tribine na kojima se raspravlja o načinima i važnosti otvorenog obrazovanja.

Srce se i ove godine pridružilo obilježavanju ovog globalnog pokreta za  otvoreno obrazovanje, organizacijom online događanja(webinara) naziva „How to promote academic integrity in online education?“ (Kako promovirati akademsku čestitost u online obrazovanju?) koji će se održati u petak, 9. ožujka s početkom u 13:00 sati. Više o webinaru možete pročitati na ovoj stranici.

Na webinaru će istaknuti stručnjaci iz Europe i svijeta iznijeti svoja iskustva i promišljanja vezano uz akademsku čestitost, posebice pojavu plagijata u online obrazovanju.

Organizacijom ovog webinara Srce ne želi samo isticati prednosti otvorenog pristupa i otvorenog obrazovanja, nego upozoriti i na zlouporabu otvorenosti i plagiranje te istaknuti važnost akademske čestitosti kao najvažnijeg mjerila u akademskoj zajednici.

Pozivamo sve da nam se pridruže u predavanju putem sustava za webinare! Sav će se program odvijati na engleskom jeziku.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.