50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Tjedan otvorenog pristupa u Srcu

18. 10. 2018.

Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu Srce se i ove godine u razdoblju od 22. do 28. listopada priključuje obilježavanju međunarodnog Tjedna otvorenog pristupa (Open Access Week). Tjedan otvorenog pristupa je međunarodna inicijativa koja se svake godine u listopadu obilježava diljem svijeta s ciljem promoviranja otvorenog pristupa znanstvenim informacijama.

Srce tim povodom organizira jednodnevni događaj koji će se održati u petak, 26. listopada 2018. u  prostorima Srca, a u okviru kojeg će se održati dvije radionice namijenjene urednicima repozitorija u Dabru:

• Radionica „Dabar i OpenAIRE“, s početkom u 10 sati
    Radionicu će voditi doc. dr. sc. Jadranka Stojanovski (IRB, UniZd), Alen Vodopijevec (IRB) i Draženko Celjak (Srce).
    Na radionici će biti pojašnjeno što je OpenAIRE i koje mogućnosti OpenAIRE infrastruktura pruža vlasnicima digitalnih repozitorija. Urednici repozitorija će tijekom radionice proći kroz postupak validacije i registracije repozitorija svoje ustanove na OpenAIRE portalu.

• Radionica „Multimedija u Dabru“, s početkom u 13 sati
    Radionicu će voditi izv. prof. art. Davor Švaić (Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu), Tea Jerić Zanini (Akademija dramske umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu) i Marko Cundeković (Srce).
    Na radionici će biti predstavljene mogućnosti unosa multimedijskog (zvukovnog, slikovnog, video) sadržaja u repozitorije u Dabru. Polaznici će na radionici imati prilike unijeti zvukovne, slikovne ili video objekte u svoje institucijske repozitorije.

Srce se niz godina zalaže za otvoreni pristup stoga će i na ovim zanimljivim radionicama i raspravama naglasak biti na poticanju otvorenosti i dostupnosti informacija kroz institucijske repozitorije.

lip 14

Želite li naučiti izraditi "moćne" prezentacije uporabom programa PowerPoint, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će započeti u ponedjeljak, 14. 6. 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lip 16

16. lipnja organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.

lip 18

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 18. 6. 2021., s početkom u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 23

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a - tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 23. 6. 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 28

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 28. 6. 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.