U Dabru implementirana podrška za pohranu i prikaz novog digitalnog objekta

17. 7. 2019.

U repozitorijima u Dabru implementirana je podrška za pohranu i prikaz digitalnog objekta "obrazovni sadržaj".

Ovaj digitalni objekt omogućuje unos sadržaja kao što su vježbe, simulacije, ankete, dijagrami, eksperimenti, demonstracije, baze pitanja itd., a cijeli popis je dostupan u kontroliranom rječniku.

Metapodatkovnu specifikaciju, hodogram unosa i kontrolirane rječnike definirala je Radna skupa za obrazovne sadržaje.

Podrška za pohranjivanje obrazovnih sadržaja trenutno je uključena na repozitorijima:
Repozitorij Fakulteta organizacije i informatike,
Repozitorij Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu,
Repozitorij Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu,
Digitalni repozitorij Srca.

Na Digitalnom repozitoriju Srca uneseni su i objavljeni prvi takvi objekti.

Podrška za pohranjivanje obrazovnih sadržaja inicijalno će se uključivati na zahtjev odgovorne osobe repozitorija poslan na adresu dabar [at] srce.hr. Podrška će za ove objekte biti uključena na svim repozitorijima nakon proširenja REST-API podrške čiji završetak je predviđen za rujan. Po uključivanju podrške na svim repozitorijima planirano je održavanje radionice za urednike repozitorija.

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.