50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

U Dabru implementirana podrška za pohranu i prikaz novog digitalnog objekta

17. 7. 2019.

U repozitorijima u Dabru implementirana je podrška za pohranu i prikaz digitalnog objekta "obrazovni sadržaj".

Ovaj digitalni objekt omogućuje unos sadržaja kao što su vježbe, simulacije, ankete, dijagrami, eksperimenti, demonstracije, baze pitanja itd., a cijeli popis je dostupan u kontroliranom rječniku.

Metapodatkovnu specifikaciju, hodogram unosa i kontrolirane rječnike definirala je Radna skupa za obrazovne sadržaje.

Podrška za pohranjivanje obrazovnih sadržaja trenutno je uključena na repozitorijima:
Repozitorij Fakulteta organizacije i informatike,
Repozitorij Kineziološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu,
Repozitorij Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu,
Digitalni repozitorij Srca.

Na Digitalnom repozitoriju Srca uneseni su i objavljeni prvi takvi objekti.

Podrška za pohranjivanje obrazovnih sadržaja inicijalno će se uključivati na zahtjev odgovorne osobe repozitorija poslan na adresu dabar@srce.hr. Podrška će za ove objekte biti uključena na svim repozitorijima nakon proširenja REST-API podrške čiji završetak je predviđen za rujan. Po uključivanju podrške na svim repozitorijima planirano je održavanje radionice za urednike repozitorija.

Ožu 04

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u četvrtak, 4. 3. 2021., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

Ožu 08

Ako žele nadograditi i upotpuniti svoje znanje i postati izvrstan korisnik programa Excel, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u ponedjeljak, 8. 3. 2021. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

Ožu 10

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 10. 3. 2021. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

Ožu 17

U prvom tečaju Linux akademije upoznajte se s administracijom Linux poslužitelja. Online tečaj uz vodstvo predavača počinje 17. 3. 2021. u 9 sati.