U novi semestar s novim online tečajem

1. 3. 2019.

Želja nam je na jednostavan način nastavnicima, ali i svima zainteresiranim, omogućiti stjecanje znanja potrebnih kako bi svoje e-kolegije ili web-stranice unaprijedili interaktivnim sadržajima.

Interaktivni sadržaji uvijek su jako zanimljivi nastavnicima i u učioničkoj nastavi, a posebno u virtualnom okruženju. Izrada takvih sadržaja obično je zahtijevala specifična znanja, najčešće programiranja, pa većina nastavnika nije bila u mogućnosti sama izrađivati ovakve sadržaje. Alat H5P omogućio je izradu interaktivnih sadržaja za koje ne treba nikakvo znanje programiranja već korisnik samo ubacuje svoj sadržaj u vrlo intuitivno sučelje. H5P dostupan je i kao aktivnost u sustavu Merlin čiji se postignuti rezultati bilježe putem modula Ocjene.

Alat H5P omogućava izradu interaktivnog sadržaja kao što su interaktivni video, vremenska crta, prezentacije, igre memorije, kvizovi, razne vrste pitanja (drag&drop, višestruki odabir) itd., a moguće je unutar jedne aktivnosti kombinirati i različite elemente (tekst, sliku, video, pdf dokumente i sl.). Ovi sadržaji mogu se implementirati u sustavu za e-učenje Moodle ili u CMS sustav.

Ovaj je alat besplatan i dostupan korisnicima za preuzimanje i uporabu. Polaznici tečaju mogu pristupiti bilo kada, a za uspješan završetak tečaja dodjeljuju se certifikat i značka.

Tečaju se pristupa putem sustava za udaljeno učenje.

lis 18

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Radionica će se održati 18. 10. 2019. u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackaton održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.