U novoj akademskoj godini na sustavu Merlin otvoreno više od 10.000 e-kolegija

24. 10. 2018.

Na samom početku akademske godine 2018./2019. na sustavu Merlin otvoreno je već više od 10.000 e-kolegija, a brojka raste i dalje. U ovu akademsku godinu do sada je upisano više od 5.400 nastavnika i preko 46.000 studenata. Prošlu akademsku godinu završili smo s 10.000 e-kolegija koji su se izvodili na sustavu za e-učenje Merlin.

Sustav Merlin je za ovu akademsku godinu nadograđen na najnoviju inačicu sustava Moodle te su, sukladno potrebama korisnika, dodane nove i unaprijeđene postojeće mogućnosti u sustavu. Izradili smo i novi online tečaj „Primjena digitalnih znački u obrazovnim aktivnostima“ koji je objavljen krajem rujna te se do sad prijavilo više od 200 polaznika. Tečaj je dostupan na sustavu za online tečajeve Centra za e-učenje.

Kako bi korisnici pristupali e-kolegijima i kako bismo im pomogli u nedoumicama kao i unapređenju e-kolegija različitim savjetima, helpdesk Centra za e-učenje svakodnevno odgovara na desetke upita putem e-maila i telefona. Isto tako nastavnici vrlo često koriste mogućnost konzultacija kako bi svojim e-kolegijima nastavu organizirali prema modelu u kojem je student u središtu obrazovnog procesa.

Slika: naslovnica Merlina

lis 23

Natjecanje Copernicus Hackathon održat će se u Srcu 23. i 24. listopada 2019. godine u okviru Copernicus programa u organizaciji Geodetskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

lis 28

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a – tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u ponedjeljak, 28. 10. 2019., u 9:00 sati.
Prijave su u tijeku.

stu 07

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u četvrtak, 7. 11. 2019. od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

stu 11

Želite li ovladati uporabom programa PowerPoint i naučiti izraditi "moćne" prezentacije? Prijavite se na besplatnu radionicu koja se održava u ponedjeljak,  11. 11. 2019., od 16:30 sati. Prijave su u tijeku.