U novoj akademskoj godini na sustavu Merlin otvoreno više od 10.000 e-kolegija

24. 10. 2018.

Na samom početku akademske godine 2018./2019. na sustavu Merlin otvoreno je već više od 10.000 e-kolegija, a brojka raste i dalje. U ovu akademsku godinu do sada je upisano više od 5.400 nastavnika i preko 46.000 studenata. Prošlu akademsku godinu završili smo s 10.000 e-kolegija koji su se izvodili na sustavu za e-učenje Merlin.

Sustav Merlin je za ovu akademsku godinu nadograđen na najnoviju inačicu sustava Moodle te su, sukladno potrebama korisnika, dodane nove i unaprijeđene postojeće mogućnosti u sustavu. Izradili smo i novi online tečaj „Primjena digitalnih znački u obrazovnim aktivnostima“ koji je objavljen krajem rujna te se do sad prijavilo više od 200 polaznika. Tečaj je dostupan na sustavu za online tečajeve Centra za e-učenje.

Kako bi korisnici pristupali e-kolegijima i kako bismo im pomogli u nedoumicama kao i unapređenju e-kolegija različitim savjetima, helpdesk Centra za e-učenje svakodnevno odgovara na desetke upita putem e-maila i telefona. Isto tako nastavnici vrlo često koriste mogućnost konzultacija kako bi svojim e-kolegijima nastavu organizirali prema modelu u kojem je student u središtu obrazovnog procesa.

Slika: naslovnica Merlina

stu 24

Ako želite usvojiti dodatna znanja o izradi prezentacija u programu PowerPoint, prijavite se na vikend tečaj koji započinje u subotu, 24. 11. 2018., u  9:00 sati. Prijave su u tijeku!

pro 17

Upoznajte tajne programiranja u R-u, jeziku za analizu i vizualizaciju podataka. Prijave traju do 13.12.2018.