U tijeku je upis novih studenata na visoka učilišta

23. 7. 2021.

Započeli su upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka na visoka učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Nakon objave konačne rang liste kandidata koji su ostvarili pravo upisa na studijske programe, 21. srpnja 2021. godine, u ISVU su iz Nacionalnog informacijskog sustava prijava na visoka učilišta (NISpVU) prebačeni podaci o 22.984 kandidata.

Upis novih studenata na visoka učilišta započeo je 22. srpnja 2021. godine i do sada je upisano više od 11.000 novih studenata. Od tog broja za više od 8.000 studenata evidentiran je upisni list u 2021. / 2022. akademsku godinu. Više od 7.000 studenata upis je obavilo u referadama na visokim učilištima, a oko 1.000 studenata je obavilo upis putem Studomata. U AAI@EduHr imenike visokih učilišta koja imaju uspostavljenu vezu sa sustavom ISVU proslijeđeno je više od 7.000 zahtjeva za kreiranje elektroničkih identiteta.

Svake godine tijekom upisa opterećenje sustava je veće nego u periodu izvan upisa, ali sustav uspješno odrađuje sve zahtjeve korisnika i prosljeđuje informacije o novoupisanim studentima u druge sustave povezane s ISVU-om kao što su Informacijski sustav studentskih prava (ISSP) i Informacijski sustav akademskih kartica (ISAK).

ISVU koristi 111 visokih učilišta u Republici Hrvatskoj za vođenje većine administracije vezane uz studente i tijek njihovog studiranja. Sustav aktivno koristi više od 14.000 djelatnika (nastavnika i administrativnog osoblja) i više od 140.000 studenata, a njegovo održavanje i razvoj programske podrške osigurava Srce.

Vizual iz ISVU sustava

svi 23

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u ponedjeljak, 23. svibnja 2022.  u 9:00 sati. Prijave su u tijeku!

svi 25

Webinar "Google Rapid Response (GRR) - udaljena forenzika računala" održat će se 25. svibnja 2022. od 10 do 13 sati.

lip 06

U lipnju 2022. organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.