U tijeku je upis novih studenata na visoka učilišta

20. 7. 2022.

U ponedjeljak, 18. srpnja 2022. započeli su upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka na visoka učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Nakon objave konačne rang liste kandidata koji su ostvarili pravo upisa na studijske programe u ISVU su iz Nacionalnog informacijskog sustava prijava na visoka učilišta (NISpVU) prebačeni podaci o 22.312 kandidata.

Od 18. srpnja 2022. godine do sada upisano je više od 6.300 novih studenata, a od tog broja za više od 3.400 studenata evidentiran je upisni list u 2022. / 2023. akademsku godinu. U referadama na visokim učilištima upis je obavilo više od 3.000 studenata, a oko 400 studenata je obavilo upis godine putem Studomata. U AAI@EduHr imenike visokih učilišta koja imaju uspostavljenu vezu sa sustavom ISVU proslijeđeno je više od 4.000 zahtjeva za kreiranje elektroničkih identiteta.

Svake godine tijekom upisa opterećenje sustava je veće nego u periodu izvan upisa, ali sustav uspješno odrađuje sve zahtjeve korisnika i prosljeđuje informacije o novoupisanim studentima u druge sustave povezane s ISVU-om kao što su Informacijski sustav studentskih prava (ISSP) i Informacijski sustav akademskih kartica (ISAK).

ISVU koristi 113 visokih učilišta u Republici Hrvatskoj za vođenje većine administracije vezane uz studente i tijek njihovog studiranja. Sustav aktivno koristi oko 14.500 djelatnika (nastavnika i administrativnog osoblja) i više od 140.000 studenata, a njegovo održavanje i razvoj programske podrške osigurava Srce.

Upisi u ISVU screenshot

Trenutno nema događanja.