UNESCO prihvatio Smjernice za otvorene obrazovne sadržaje

26. 11. 2019.

Na svojoj godišnjoj skupštini u Parizu, 25. studenog 2019., UNESCO je prihvatio Smjernice za otvorene obrazovne sadržaje. Time se dodatno promovira obrazovanje za sve i daje podrška razvoju i dijeljenju otvorenih obrazovnih sadržaja za učenje i poučavanje što je od koristi za studente, nastavnike, ali i istraživače.

Smjernice UNESCO-a na međunarodnoj razini olakšavaju stvaranje, korištenje i prilagodbu kvalitetnih otvorenih obrazovnih sadržaja. Osim toga, Smjernice ističu važnost donošenja politika koje ne samo da podupiru otvorene obrazovne sadržaje, nego i potiču razvoj održivih modela otvorenih obrazovnih sadržaja.

U Srcu se već niz godina podržava otvoreno obrazovanje i primjenjuje transparentan i otvoreni pristup informacijama, kao i obrazovnim sadržajima koji su izrađeni u Srcu.

Srce je putem izaslanice Sandre Kučine Softić, pomoćnice ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku, sudjelovalo na Drugom svjetskom kongresu o otvorenim obrazovnim sadržajima u Ljubljani 2017. godine kao i na UNESCO-vom sastanku u svibnju ove godine gdje su stručnjaci iz zemalja svijeta radili zadnje dorade Smjernica prije godišnje skupštine.

UNESCO logotip

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.