UNESCO prihvatio Smjernice za otvorene obrazovne sadržaje

26. 11. 2019.

Na svojoj godišnjoj skupštini u Parizu, 25. studenog 2019., UNESCO je prihvatio Smjernice za otvorene obrazovne sadržaje. Time se dodatno promovira obrazovanje za sve i daje podrška razvoju i dijeljenju otvorenih obrazovnih sadržaja za učenje i poučavanje što je od koristi za studente, nastavnike, ali i istraživače.

Smjernice UNESCO-a na međunarodnoj razini olakšavaju stvaranje, korištenje i prilagodbu kvalitetnih otvorenih obrazovnih sadržaja. Osim toga, Smjernice ističu važnost donošenja politika koje ne samo da podupiru otvorene obrazovne sadržaje, nego i potiču razvoj održivih modela otvorenih obrazovnih sadržaja.

U Srcu se već niz godina podržava otvoreno obrazovanje i primjenjuje transparentan i otvoreni pristup informacijama, kao i obrazovnim sadržajima koji su izrađeni u Srcu.

Srce je putem izaslanice Sandre Kučine Softić, pomoćnice ravnatelja Srca za obrazovanje i podršku, sudjelovalo na Drugom svjetskom kongresu o otvorenim obrazovnim sadržajima u Ljubljani 2017. godine kao i na UNESCO-vom sastanku u svibnju ove godine gdje su stručnjaci iz zemalja svijeta radili zadnje dorade Smjernica prije godišnje skupštine.

UNESCO logotip

Ožu 02

Steknite znanja i vještine potrebne za naprednu administraciju operacijskih sustava Windows i Linux, sigurnost operacijskih sustava te osnove računalnih mreža. Prijave za novi ciklus koji počinje 2. 3. 2020. su u tijeku.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.