50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Važna obavijest za posjetitelje i poseban režim rada u zgradi Srca

24. 11. 2021.

Uvažavajući epidemiološku situaciju povezanu s bolesti COVID-19 te upute nadležnih tijela Srce nastavlja s posebnim režimom rada.

• Na temelju Odluke Stožera Civilne zaštite od 12. studenog 2021. kao uvjet za ulazak i boravak u službenim prostorima propisuje sigurnosnu mjeru obveznog testiranja na virus SARS-CoV-2 za sve osobe koje dolaze u službene prostore po bilo kojoj osnovi. Testiranje nije obvezno za osobe koje ispunjavaju uvjet cijepljenja ili preboljenja bolesti COVID-19. Testiranje, cijepljenje ili preboljenje bolesti COVID-19 dokazuje se predočenjem EU digitalne COVID potvrde ili drugog odgovarajućeg dokaza o cijepljenju, preboljenju ili testiranju.
  • U zgradi Srca i u prostorima Srca se stalno tijekom boravka u njima, svi moraju pridržavati mjera fizičkog distanciranja, tj. stalno održavati međusobnu fizičku udaljenost od 2 metara.
  • Obrazovne aktivnosti (tečajevi) se do daljnjega ne održavaju u učionicama, nego samo u online načinu izvođenja.
  • Osobni dolasci korisnika Helpdeska Srca nisu mogući. Za njih će Helpdesk Srca biti dostupan putem e-pošte helpdesk@srce.hr ili telefona 01 616 5165 u vremenu od 8:00 do 16:00 sati.
  • Osobe koje nisu zaposlenici Srca u prostore Srca dolaze samo po pozivu odgovorne osobe Srca i/ili uz prethodnu suglasnost odgovorne osobe.
  • U zgradi Srca i prostorima Srca do daljnjeg nije dozvoljeno organiziranje i održavanje javnih skupova.
  • Posjetitelji koji uz prethodnu najavu i dozvolu dolaze u Srce zbog potrebe obavljanja poslova, obavezno nose zaštitne maske ili druga pokrivala za usta i nos.
  • Osobe s povišenom tjelesnom temperaturom (temperaturom iznad 37,2°C), respiratornim simptomima poput kašlja i kratkog daha ili osobe za koje postoji sumnja na zarazu COVID-19 ne smiju ulaziti ili boraviti u zgradi Srca i u prostorima Srca.

Pozivamo vas da za komunikaciju s podrškom za pojedine usluge koristite e-poštu navedenu na stranicama pojedinih usluga Srca ili se obratite na helpdesk@srce.hr.

pro 06

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 6. prosinca 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

pro 09

Webinar "Računalni klaster Isabella - GPU, kontejneri i programske okoline" u organizaciji Srca održat će se 9. prosinca 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

pro 10

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 10. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku!

pro 14

Student ste i želite naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u utorak, 14. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

pro 15

Student ste i želite se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u srijedu, 15. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.