Važna obavijest za posjetitelje Srca

16. 11. 2021.

Stožer Civilne zaštite je 12. studenog 2021. donio Odluku o uvođenju posebne sigurnosne mjere obveznog testiranja dužnosnika, državnih službenika i namještenika, službenika i namještenika u javnim službama, službenika i namještenika u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi te zaposlenika trgovačkih društava i ustanova (NN 121/21) koja stupa na snagu 16. studenog 2021. godine.

Navedena odluka kao uvjet za ulazak i boravak u službenim prostorima propisuje sigurnosnu mjeru obveznog testiranja na virus SARS-CoV-2 za sve osobe koje dolaze u službene prostore po bilo kojoj osnovi.

Testiranje nije obvezno za osobe koje ispunjavaju uvjet cijepljenja ili preboljenja bolesti COVID-19.

Testiranje, cijepljenje ili preboljenje bolesti COVID-19 dokazuje se predočenjem EU digitalne COVID potvrde ili drugog odgovarajućeg dokaza o cijepljenju, preboljenju ili testiranju.

Odluka Stožera dostupna je na stranicama Narodnih novina.

pro 12

U anketi koju je Sektor za napredno računanje proveo među korisnicima, znanstveni softver Mathematica je jedan od najpopularnijih izbora pa zbog toga Wolfram Mathematica i Srce za sve zainteresirane organiziraju trodnevnu online radionicu o korištenju ovog znanstvenog softvera. Broj prisutnih na radionici je ograničen.