Više od 8000 e-kolegija na sustavu Merlin u novoj akademskoj godini

11. 10. 2017.

Na samom početku akademske godine 2017./2018. na sustavu Merlin otvoreno je već više od 8.000 e-kolegija, a brojka raste i dalje. Do sada je upisano više od 4.000 nastavnika i preko 30.000 studenata. Prošlu akademsku godinu završili smo s 6.865 e-kolegija koji su se izvodili na sustavu za e-učenje Merlin.

Od ove akademske godine sustav Merlin koristi cijelo Sveučilište u Rijeci te trenutno 101 ustanova koristi ovaj nacionalni sustav za izvođenje nastave u virtualnom okruženju. Mnoge od visokoškolskih ustanova na sustavu Merlin koriste mogućnost povezivanja ISVU-a sa sustavom Merlin kako bi brzo i jednostavno otvorile e-kolegije na sustavu i upisale nastavnike i studente. Sustav Merlin je za ovu akademsku godinu nadograđen na najnoviju inačicu sustava Moodle te su sukladno potrebama korisnika, dodane nove i unaprijeđene postojeće mogućnosti u sustavu.

Ništa manje važna je podrška korisnicima u radu sa sustavom Merlin, a helpdesk Centra za e-učenje svakodnevno odgovara na desetke upita korisnika putem e-maila i telefona. Isto tako nastavnici vrlo često koriste mogućnost konzultacija kako bi svoje e-kolegije unaprijedili i nastavu organizirali prema modelu u kojem je student u središtu obrazovnog procesa. Nastavnicima i studentima dostupni su priručnici i kratke upute za rad u sustavu kao i animacije.

kol 21

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa GIMP koji će vam biti od pomoći pri obradi slika ili drugih vrsta grafike, prijavite se na radionicu koja će se održati 21. 8. 2018. u 16:30 sati. Prijave su u tijeku!

kol 22

Želite li se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će započeti u srijedu, 22. 8. 2018., u 9 sati.
Prijave su u tijeku.

ruj 24

Steknite znanja i vještine potrebne za administraciju operacijskih sustava Windows ili Linux. Prijave za novi ciklus koji počinje 24. 9. 2018. su u tijeku.