Vršni promet preko CIX-a “probio” 40 Gbit/s

9. 11. 2016.

U ponedjeljak 7. studenog 2016. godine vršni promet preko CIX-a prvi put je prešao granicu od 40 Gbit/s. Vršni promet od 30 Gbit/s je prvi put probijen u svibnju ove godine što znači da je u 6 mjeseci narastao za 33,3%.

Croatian Internet eXchange (CIX) trenutno broji 32 članice: Akton, Altus IT, Amis Telekom, BTnet, CloudFlare, CARNet, Cratis, Google, H1 Telekom, HEP Telekomunikacije, Hrvatski Telekom, Iskon, Magic Net, Metronet telekomunikacije, Metronet d.o.o., Microsoft, Ministarstvo uprave, Odašiljači i veze, Omonia, Optika kabel TV, Optima Telekom, Podatkovni centar Križ, PRO-PING, Sedmi odjel, SBB, SoftNET, Stelkom, Styria IT Solutions, Tele2 Sverige AB, Terrakom, VeriSign Netherlands VB i VIPnet.

Croatian Internet eXchange (CIX) je hrvatsko nacionalno središte za razmjenu internetskog prometa udomljeno u Sveučilišnom računskom centru (Srcu), a otvoreno za sve davatelje internetskih usluga u Republici Hrvatskoj, kako za komercijalne tako i nekomercijalne, odnosno privatne mreže.

Više informacija o CIX servisu možete naći na www.cix.hr.

svi 11

Ovladajte naprednom administracijom Linux poslužitelja. Tečaj Linux akademije počinje 11. 5. 2020. u 17 sati. Prijave su u tijeku.