50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Webinar o unosu obrazovnih sadržaja u Dabru

28. 9. 2020.

Mogućnosti objave obrazovnih sadržaja u otvorenom pristupu i mogućnosti višekratne uporabe takvih sadržaja postaju sve važnije u modernim obrazovnim sustavima i u društvu koje brine za široku dostupnost obrazovanja i obrazovnih sadržaja.

Sukladno tome, Srce organizira webinar na temu pripreme i objave objekta Obrazovni sadržaj u Dabru koji će se održati u utorak 6. listopada 2020. s početkom u 10 sati, a namijenjen je urednicima repozitorija, ali i svima zainteresiranima.

Tijekom webinara polaznici će imati priliku saznati više o samom digitalnom objektu Obrazovni sadržaj, vidjeti demonstraciju unosa Obrazovnog sadržaja u repozitoriji putem obrasca za pohranu te sudjelovati u raspravi.

Webinaru će prisustvovati članovi Radne skupine za obrazovne sadržaje koji će odgovarati na pitanja polaznika.

Svi zainteresirani mogu se prijaviti na webinar pomoću online obrasca.

Slika početne stranice webinara

pro 06

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 6. prosinca 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

pro 09

Webinar "Računalni klaster Isabella - GPU, kontejneri i programske okoline" u organizaciji Srca održat će se 9. prosinca 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

pro 10

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 10. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku!

pro 14

Student ste i želite naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u utorak, 14. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

pro 15

Student ste i želite se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u srijedu, 15. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.