50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Započela akcija “Edu4IT za 50 godina Srca”

19. 4. 2021.

U ponedjeljak, 12. travnja 2021. godine održana je uvodna radionica u okviru obrazovne akcije namijenjene IT stručnjacima visokoškolskih ustanova pod nazivom „Od Srca znanje na dar: edu4IT za 50 godina Srca” na kojoj je sudjelovalo 24 polaznika obrazovnog programa. Radionica se održala u potpunosti online putem sustava za webinare, a na njoj su se polaznici upoznali s organizacijom nastave, rasporedom aktivnosti te se kroz praktični dio radionice upoznali s radom u sustavu za e-učenje.

Kroz idućih 14 tjedana, sistemski administratori na visokoškolskim ustanovama iz čitave Hrvatske će u okviru akcije besplatno pohađati obrazovne sadržaje razine Sistemski administrator 1 za područje Windows ili Linux uz stalnu podršku mentora i predavača, stručnjaka Srca.

Nakon uvodnog online tečaja „Pregled e-infrastrukture u sustavu znanosti i visokog obrazovanja“, od 19. travnja na rasporedu je održavanje stručnih tečajeva.

Ekran uvodnog online tečaja Edu4IT

pro 06

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 6. prosinca 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

pro 09

Webinar "Računalni klaster Isabella - GPU, kontejneri i programske okoline" u organizaciji Srca održat će se 9. prosinca 2021., od 10 do 16 sati, putem sustava za webinare Srca.

pro 10

Želite li se upoznati s mogućnostima besplatnog programa Audacity, namijenjenog snimanju i obradi zvuka? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 10. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku!

pro 14

Student ste i želite naučiti raditi s besplatnim alatima za grafički dizajn? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u utorak, 14. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

pro 15

Student ste i želite se upoznati s osnovama HTML-a – tehnologije za izradu web-stranica? Prijavite se na besplatan tečaj koji se održava u okviru obrazovne akcije namijenjene studentima, pod nazivom "50 tečajeva za studente za 50 godina Srca". Tečaj će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet će u srijedu, 15. prosinca 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.