Završen projekt obnove i nadogradnje infrastrukture StuDOM

10. 6. 2014.

Projektom obnove i nadogradnje infrastrukture nastavljena je desetogodišnja suradnja Srca i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koja je započela uvođenjem interneta u sve studentske studentske sobe na svim studentskim domovima u RH.

Srce je kao koordinator infrastrukture StuDOM u 2013. godini  izradilo analizu trenutnog stanja infrastrukture StuDOM na osnovi koje je Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta donijelo odluku o financiranju nabave aktivne mrežne opreme za studentske domove te je zadužilo Srce za provedbu postupka javne nabave kao i daljnju distribuciju i instalaciju opreme.

Cilj ovog projekta bio je zamjena aktivne mrežne opreme, nabavljane u ranijim fazama projekta StuDOM, koja je bila na koncu životnog vijeka. Ovim projektom ukupno su nabavljena i zamijenjena 82 gigabitna Ethernet preklopnika, 11 Linux poslužitelja i 31 uređaj za besprekidno napajanje. Također su nadograđene bežične mreže po studentskim domovima sa 78 novih bežičnih pristupnih točaka.

Trenutno nema događanja.