50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Završen projekt obnove i nadogradnje infrastrukture StuDOM

10. 6. 2014.

Projektom obnove i nadogradnje infrastrukture nastavljena je desetogodišnja suradnja Srca i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koja je započela uvođenjem interneta u sve studentske studentske sobe na svim studentskim domovima u RH.

Srce je kao koordinator infrastrukture StuDOM u 2013. godini  izradilo analizu trenutnog stanja infrastrukture StuDOM na osnovi koje je Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta donijelo odluku o financiranju nabave aktivne mrežne opreme za studentske domove te je zadužilo Srce za provedbu postupka javne nabave kao i daljnju distribuciju i instalaciju opreme.

Cilj ovog projekta bio je zamjena aktivne mrežne opreme, nabavljane u ranijim fazama projekta StuDOM, koja je bila na koncu životnog vijeka. Ovim projektom ukupno su nabavljena i zamijenjena 82 gigabitna Ethernet preklopnika, 11 Linux poslužitelja i 31 uređaj za besprekidno napajanje. Također su nadograđene bežične mreže po studentskim domovima sa 78 novih bežičnih pristupnih točaka.

lip 16

16. lipnja organiziramo nacionalnu konferenciju korisnika sustava za e-učenje Moodle.

lip 18

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u petak, 18. 6. 2021., s početkom u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 23

Želite li se upoznati s osnovama CSS-a - tehnologije za oblikovanje web-stranica? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj će započeti u srijedu, 23. 6. 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lip 28

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 28. 6. 2021., u 17 sati. Prijave su u tijeku.