50.srce.hr - U srcu digitalne transformacije znanosti i visokog obrazovanja!

Završeni upisi novih studenata na većini visokih učilišta u ISVU

30. 7. 2021.

Završeni su upisi novih studenata s ljetnog upisnog roka na većini visokih učilišta koja koriste Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU). Upisi su protekli uspješno, bez tehničkih problema, uz nešto veće opterećenje sustava nego u razdoblju izvan upisa. ISVU je uspješno odradio sve zahtjeve korisnika i proslijedio informacije o novoupisanim studentima u druge povezane sustave: u Informacijski sustav studentskih prava (ISSP) i Informacijski sustav akademskih kartica (ISAK).

Nakon objave konačne rang liste kandidata koji su ostvarili pravo upisa na studijske programe za upise na studijske programe 21. srpnja 2021. godine, u ISVU su za 106 visokih učilišta iz Nacionalnog informacijskog sustava prijava na visoka učilišta (NISpVU) prebačeni podaci o 23.088 kandidata, a za više od 21.100 evidentiran je upis na visoka učilišta u ISVU. Upis novih studenata započeo je 22. srpnja 2021. godine kada je upisan i najveći broj studenata, njih oko 8.000. Većina studenata upisana je u prvih 5 dana upisa, više od 18.500.

Za više od 20.500 studenata evidentiran je upisni list u 2021. / 2022. akademsku godinu. Više od 18.300 studenata upis je obavilo u referadama na visokim učilištima, a oko 2.200 studenata obavilo je upis godine putem Studomata. U AAI@EduHr imenike visokih učilišta, koja imaju uspostavljenu vezu sa sustavom ISVU, proslijeđeno je više od 11.500 zahtjeva za kreiranje elektroničkih identiteta.

ISVU koristi 111 visokih učilišta u Republici Hrvatskoj za vođenje većine administracije vezane uz studente i tijek njihovog studiranja. Sustav aktivno koristi više od 14.000 djelatnika (nastavnika i administrativnog osoblja) i više od 140.000 studenata, a njegovo održavanje i razvoj programske podrške osigurava Srce.

Vizual iz ISVU sustava

lis 05

Ako se želite naučiti služiti programom Excel kako biste izradili i uredili svoje proračunske tablice, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u utorak, 5. listopada 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 06

Trebate li pomoć kod uporabe programa Word prilikom oblikovanja seminarskog ili nekog drugog rada tijekom studija? Prijavite se na radionicu koja se održava u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u srijedu, 6. listopada 2021., s početkom u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.

lis 11

Želite se upoznati s osnovnim pojmovima u vezi razumijevanja rada u WordPressu? Prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju i uz vodstvo predavača, a započet  će u ponedjeljak, 11. listopada 2021. u 9 sati. Prijave su u tijeku.

lis 14

Ako se želite upoznati s osnovnim mogućnostima programa Excel, prijavite se na radionicu koja će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Radionica će se održati u četvrtak, 14. listopada 2021., s početkom u 15 sati. Prijave su u tijeku.

lis 18

Ako se želite upoznati s naprednim mogućnostima rada u programu Excel i unaprijediti svoje znanje o proračunskim tablicama, prijavite se na tečaj koji će se održati u online okruženju, uz vodstvo predavača. Tečaj započinje u ponedjeljak, 18. listopada 2021., u 16:30 sati. Prijave su u tijeku.