Završio Mjesec eduroama

17. 5. 2016.

Sveučilišni računski centar (Srce), kao koordinator usluge eduroam, u periodu od 11. travnja do 11. svibnja 2016. organizirao je niz aktivnosti povezanih s promocijom i popularizacijom eduroama kako bi se uslugu eduroam još više približilo krajnjim korisnicima akademske i istraživačke zajednice.

Tijekom Mjeseca eduroama 2016. održali smo radionice o stanju usluge eduroam u Zagrebu, Zadru, Splitu i Osijeku. Radionice su bile namjenjene svima zainteresiranima za uslugu eduroam.

U vrijeme trajanja događanja, od 11. travnja do 11. svibnja 2016. provodili smo mjerenje broja novih korisnika koji su započeli koristiti uslugu eduroam koristeći pri tome za početnu konfiguraciju svog uređaja naš sustav eduroam installer.

Tijekom Mjeseca eduroama 2016. ukupno je 15.898 korisnika započelo koristiti uslugu eduroam koristeći pri tome za početnu konfiguraciju svog uređaja sustav eduroam installer.

Prema konačnim rezultatima mjerenja novih korisnika (koji su započeli koristiti eduroam koristeći pri tome za početnu konfiguraciju svog uređaja sustav eduroam installer), najbolje rezultate postignule su sljedeće ustanove:

• Klinički bolnički centar u Osijeku u kategoriji malih IdP
  • Metalurški fakultet Sveučilišta u Zagrebu  u kategoriji srednjih IdP-ova,
  • Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet Sveučilišta u Zagrebu  u kategoriji velikih IdP-ova.

Dodjela priznanja ustanovama koje su postignule najbolje rezultate bit će organizirana 23. svibnja 2016. u Sveučilišnom računskom centru – Srcu, u okviru događanja pod nazivom Dani e-infrastrukture, u bloku Znanost, obrazovanje i e-infrastruktura s početkom u 11:00 sati.

Trenutno nema događanja.