14. srpnja 2017.

Mr. sc. Ognjen Orel, voditelj službe za akademske i informacijske sustave u Srcu, obranio je 13. srpnja 2017. godine na FER-u doktorsku disertaciju i time stekao akademski stupanj doktora znanosti (dr. sc.).

10. srpnja 2017.

U razdoblju od 17. srpnja do 20. kolovoza 2017. Helpdesk Srca radit će radnim danom od 8 do 16 sati.

28. lipnja 2017.

Predavanje najavljeno za petak 30. 6. 2017. neće se održati. Umjesto toga, pozivamo vas na neformalno druženje u isto vrijeme na istoj lokaciji uz kratki rezime što smo radili ove i prošle godine.

19. lipnja 2017.

U Srcu će se 24. 10. 2017. održati sastanak - rasprava hrvatskih istraživača s europskim ogrankom organizacije RDA. Cilj je raspraviti važnost upravljanja istraživačkim podacima i posebno stvarne mogućnosti i potrebe ponovne uporabe podataka na nacionalnoj do globalne razine.

19. lipnja 2017.

U veljači ove godine projekt EGI-Engage stigao je do završetka svoje druge godine. Velik broj prekretnica postignut je od strane EGI-ja i njegovih partnera.

13. lipnja 2017.

8. lipnja 2017. u rad je puštena domska infrastruktura u Kninu, čime se i taj studentski dom, sa svojih 90 priključaka i 15 bežičnih pristupnih točaka pridružio infrastrukturi StuDOM-a.

13. lipnja 2017.

U Srcu je 9. lipnja 2017. održan sedmi MoodleMoot Hrvatska 2017, godišnje okupljanje moodlera - svih onih koji se bave ili su zainteresirani za sustav za e-učenje Moodle.

12. lipnja 2017.

EUNIS je na godišnjoj konferenciji dodijelio Srcu nagradu EUNIS Elite Award za izvrsnost u implementaciji informacijskih sustava za potrebe visokog obrazovanja u Europi.

8. lipnja 2017.

I tijekom lipnja ćemo za članove akademske zajednice održati niz jednodnevnih radionica kojima je cilj u kratkom vremenu (pet školskih sati) osposobiti polaznike za uporabu najčešće korištenih uredskih i multimedijskih alata.

2. lipnja 2017.

Ovogodišnja, 24. po redu, konferencija DORS/CLUC održavala se od 31. svibnja do 2. lipnja na Fakultetu elektrotehnike i računarstva. Srce je i ove godine bilo partner konferencije.

2. lipnja 2017.

Vijeće CIX-a (Croatian Internet eXchange) u Srcu je u četvrtak 1. lipnja 2017. održalo svoju dvanaestu sjednicu na kojoj je bilo prisutno petnaest predstavnika članica CIX-a.

1. lipnja 2017.

Centar za e-učenje Srca i ove godine organizira MoodleMoot Hrvatska koji će se održati u petak, 9. lipnja 2017. u prostorijama Sveučilišnog računskog centra.

29. svibnja 2017.

Ovogodišnja, 24. po redu, konferencija DORS/CLUC održava se od 31. svibnja do 2. lipnja na Fakultetu elektrotehnike i računarstva. Srce je i ove godine partner konferencije.

22. svibnja 2017.

Na kampu je sudjelovalo devedeset i pet sudionika iz devet zemalja, održano je četiri pozvana predavanja i osamnaest predavanja s temom Drupal, a kamp je pratilo i četrdesetak sudionika putem web streaminga.

20. svibnja 2017.

Izašao je novi broj Novosti. Glavna tema ovog broja je konferencija Srca: Dani e-infrastrukture DEI 2017.

19. svibnja 2017.

Srce je od 18. do 21. svibnja 2017. domaćin Drupal Heart Campa. Drupal kamp je trodnevno okupljanje developera i drugih korisnika Drupala, besplatnog sustava otvorenog koda pomoću kojeg se stvaraju i održavaju web-sjedišta.

18. svibnja 2017.

U Dabru je implementirana podrška za pohranjivanje umjetničkih slikovnih ocjenskih radova, što trenutno obuhvaća podršku za serije fotografija nastalih u funkciji završnog ili diplomskog rada.

18. svibnja 2017.

Pomoćnica ravnatelja, Sandra Kučina Softić, danas je na Međunarodnom andragoškom simpoziju održala prezentaciju pod nazivom "E-učenje kao katalizator cjeloživotnog obrazovanja".

16. svibnja 2017.

Srce se uključilo u suradnju na projektu „Najbolja verzija sebe“ koji organizira Udruga studenata farmacije i medicinske biokemije (CPSA), a riječ je o seriji soft-skills treninga i radionica.

Stranice