Održan Informativni dan Obzor Europa

17. 3. 2023.

Sveučilište J.J. Strossmayer u Osijeku, Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatska agencija za malo gospodarstvo, inovacije i investicije (HAMAG-BICRO) i Agencija za mobilnost i programe EU (AMPEU) organizirali su Informativni dan programa Obzor Europa, 14. ožujka 2023. godine u zgradi Rektorata Sveučilišta u Osijeku.

Program događanja bio je podijeljen na dva dijela. U prvom dijelu informativnog dana predstavljene su osnovne karakteristike programa Obzor Europa, nacionalni sustav podrške i mjere za jačanje nacionalnog sudjelovanja u programima EU-a te djelovanje Marie Skłodowska – Curie akcije (MSCA). Također su predstavljena područja Europsko istraživačko vijeće (ERC), Širenje sudjelovanja i jačanje Europskog istraživačkog prostora te pravni i financijski aspekti prijave i provedbe projektnih prijedloga.

U drugom dijelu događanja održane su tri paralelne sesije na kojima su predstavljena tematska područja Programa.

Sadržaj ove vijesti preuzet je s portala Obzor Europa, na kojem se nalaze program i prezentacije s Informativnog dana.

obzor europa