Pilot istraživanje u okviru projekta e-Sveučilišta – radionice u sveučilišnim gradovima

7. 3. 2024.

Sveučilišni računski centar partner je u projektu e-Sveučilišta čiji je cilj pružiti podršku učinkovitoj digitalnoj preobrazbi i povećanju digitalne zrelosti visokog obrazovanja. Među ostalim aktivnostima trenutno su u tijeku regionalne radionice za sudionike Pilot istraživanja. U četiri sveučilišna grada (Zagreb, Rijeka, Osijek i Split) održavaju se dvije radionice "Preobrazba učioničke nastave za kombiniranu i online nastavu" i "Prilagodba akcijskih planova primjeni multimedijske opreme". Na radionicama sudjeluju i djelatnici Centra za e-učenje Srca koji aktivno sudjeluju u projektu na edukacijskoj podršci i obrazovnim programima osnaživanja kompetencija nastavnog osoblja za učenje i poučavanje u digitalnom okruženju.

Tijekom posjeta Sveučilištu u Osijeku sudionici Pilot istraživanja posjetili su i podatkovni centar HR-ZOO OS, opremljen i otvoren tijekom projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO), kojeg je vodilo Srce. Podatkovni centri temeljne su sastavnice izgradnje nove generacije nacionalne e-infrastrukture koja će znanstvenoj i akademskoj zajednici osigurati napredne računalne i spremišne resurse te na njima izgrađene digitalne usluge.