Konferencija Dani e-infrastrukture i projekta HR-ZOO

Najava konferencije

6. travnja 2021.

Najavljujemo konferenciju Dani e-infrastrukture i projekta HR-ZOO Srce DEI 2021 koja će se održati 28. i 29. travnja, a bit će u potpunosti virtualna. Konferenciju organizira Sveučilišni računski centar (Srce) u sklopu strateškog projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO).

Konferencija Srce DEI 2021 predstavlja jedinstveno mjesto okupljanja istraživača, nastavnika, IT stručnjaka, urednika znanstvenih časopisa i svih koji doprinose razvoju znanosti i visokog obrazovanja. Sudjelovanjem na konferenciji Srce DEI 2021 pripremite se za digitalnu transformaciju sustava znanosti i visokog obrazovanja te saznajte novosti o projektu HR-ZOO. Ovogodišnju Konferenciju obilježit će 50. obljetnica osnutka Srca.

Program konferencije Srce DEI 2021 donosi teme vezane uz međunarodne i nacionalne inicijative za otvorenu znanost, digitalizaciju mobilnosti studenata, razvoj kompetencija za računarstvo visokih performansi, sigurnost i pouzdanost elektroničkih identiteta, informacijske sustave u znanosti i obrazovanju te učenje i poučavanje uz pomoć tehnologije.

Iz programa izdvajamo tematski blok Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak s nizom predavanja:

• Predstavljanje kataloga usluga (Dobriša Dobrenić, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu);
  • Računarstvo visokih performansi (Emir Imamagić, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu);
  • Elastično računanje u oblaku (Martin Belavić, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu);
  • Virtualni podatkovni centri (Ivor Milošević, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu);
  • Jedinstveno datotečno i objektno spremište (Dragan Janjušević, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu);
  • Znanstveni softver i specijalizirana podrška znanstvenicima (Katarina Zailac, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu);
  • Mrežno povezivanje i udomljavanje IKT opreme (Mario Klobučar, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu);
  • Mrežna povezanost HR ZOO-a (Ivan Tolić i Bojan Schmidt, CARNET).

Za više informacija posjetite mrežne stranice konferencije Srce DEI 2021.