Otvorene prijave za poster-prezentacije

Srce-DEI-2023

29. studenoga 2022.

Sudjelujete li na međunarodnom ili nacionalnom projektu ili inicijativi iz područja koja su navedena, i željeli biste tijek ili rezultate predstaviti široj publici, izlaganje u obliku poster-prezentacija na konferenciji Srce DEI 2023 prava je prilika za vas.

Prezentacijom postera pružate mogućnost sudionicima konferencije da saznaju više o vašem radu i u izravnom kontaktu s njima razmjenjujete svoja iskustva i zapažanja.

Prijave su otvorene, broj postera je ograničen, a krajnji rok za prijavu je 31. siječnja 2023.

Programski odbor konferencije Srce DEI 2023 razmotrit će sve zaprimljene prijedloge izlaganja. Prijave će biti prihvaćene ovisno o kvaliteti prijave, relevantnosti za konferenciju i povezanosti s ostalim elementima programa konferencije. Povratna informacija o prihvaćanju prijedloga bit će poslana najkasnije do 14. veljače 2023. godine.

Predstavljanje poster-prezentacija održavat će se u vrijeme pauza između tematskih blokova, a predstavljanje poster-prezentacije u trajanju od tri minute bit će omogućeno na glavnoj pozornici konferencije.

Srce od 28. do 30. ožujka 2023. organizira konferenciju Dani e-infrastrukture Srce DEI 2023 koja će se održavati u Mozaik Event Centru i Sveučilišnom računskom centru u Zagrebu.

Program konferencije pokriva sljedeća tematska područja:

• Napredno računanje
  • Upravljanje podatcima, briga o podatcima i istraživački softver
  • Znanstvena komunikacija
  • Izazovi primjene digitalnih tehnologija u obrazovanju
  • Obrazovanje u digitalno doba - digitalne kompetencije nastavnika i studenata i dizajn nastave
  • Kvantne komunikacije
  • Informacijski sustavi u znanosti i visokom obrazovanju
  • Istraživačke infrastrukture i otvorena znanost
  • Virtualni kampusi, virtualne iskaznice

Srce DEI 2023 je ujedno i završna konferencija projekta Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO).