vizual događanja
07 Aug

Srce Café: Srijeda s naprednim računanjem

Pridružite nam se na sljedećoj ljetnoj kavi Srce Café: Srijeda s naprednim računanjem koja će se održati u srijedu 7. kolovoza 2024. godine, s početkom u 11 sati putem sustava za webinare Adobe Connect.

Na sljedećem druženju u ovom formatu predstavit ćemo novosti vezane uz uslugu Napredno računanje, od kojih ističemo nadogradnju superračunala „Supek“ i promjene u redovima računalnog klastera Padobran.

Početna stranica web-a

Srce omogućilo i europskim časopisima izradu JATS XML-a

Srce je proširilo podršku za automatiziranu konverziju radova te ju sada pod nazivom JATS XML Converter Service pruža i drugim časopisima u otvorenom pristupu. JATS XML Converter Service je prvenstveno namijenjen urednicima znanstvenih i stručnih časopisa u otvorenom pristupu, no mogu ga koristiti i drugi pojedinci iz akademske i znanstvene zajednice.

Vizual za uslugu Dabar

Novosti o napretku reimplementacije sustava Dabar

Okupljanje članova radnih skupina Dabra održano je s ciljem da se nove funkcionalnosti predstave dok je proces razvoja u tijeku kako bi osigurali da razvoj ovog sustava bude u skladu s očekivanjima i potrebama korisničke zajednice.

Vizual aplikacije „e-Zapis o statusu studenta“

Unaprijeđena aplikacija „e-Zapis o statusu studenta“

Unaprijeđena je aplikacija „e-Zapis o statusu studenta“ koju je Srce razvilo u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i mladih, a dostupna je od 11. srpnja 2024. na portalu e-Građani. Novi zapisi bit će rodno neutralni, na hrvatskom ili engleskom jeziku te će sadržavati informaciju o statusu mirovanja.

Vizual konferencije EOSC

Otvorene prijave za EOSC simpozij 2024

Otvorene su prijave za EOSC Symposium 2024 koji će se održati od 21. do 23. listopada u Berlinu. Srce poziva sve zainteresirane da se prijave i sudjeluju u raspravama o budućnosti Europskog oblaka za otvorenu znanost.