Priznanja, zahvalnice, diplome

U preko 45 godina postojanja Srce je sudjelovalo na mnogim natjecanjima, davalo potporu mnogim ustanovama i događajima kojih se rado sjećamo te su nam stoga uručena priznanja, zahvalnice i diplome od kojih bismo izdvojili sljedeće:

1980.

1984. Priznanje Organizacijskog komiteta XIV. zimskih olimpijskih igara za suradnju i sudjelovanje na XIV. zimskim olimpijskim igrama.

1990.

24. srpnja. 1986. Diploma za sudjelovanje na Igrama dobre volje u Moskvi,1986. godine. Diplomu izdao ORGOKOMITET, Moskva.

13. prosinca 1990. Priznanje Zajednice informatičke djelatnosti Hrvatske za osnivanje, doprinos i razvoj zajednice.

31. ožujka 1991. Zahvalnica Grada Zagreba za nesebičnu potporu u obrani Republike Hrvatske.

25. listopada 1993. Priznanje „NOVITET INFO '93“ Zagrebačkog velesajma na 25. međunarodnom sajmu informacijske tehnologije „Info '93“ za proizvod „Podrška Hrvatskoj akademskoj mreži - CARNet“.

27. svibnja 1997. Priznanje Sveučilišta u Zagrebu za posebni doprinos uspjehu 1. smotre Sveučilišta u Zagrebu.

18. studenog 1997. Povelja CARNeta Srcu kao ustanovi koja je najviše doprinijela uvođenju Interneta u Hrvatsku.

2000.

15. studenog 2001. Zahvala CARNeta Srcu – graditelju CARNet mreže i sustava.

13. studenog 2002. Zahvala Hrvatskog saveza informatičara povodom 10 godina sudjelovanja hrvatskih informatičara na IOI.

30. ožujka 2006. Priznanje Sveučilišta u Zagrebu u povodu održavanja 10. smotre Sveučilišta u Zagrebu, u znak zahvalnosti za tehničku podršku pri organiziranju dotadašnjih smotri.

3. svibnja 2006. Zahvalnica Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu ravnatelju mr. sc. Zoranu Bekiću prigodom 35. godišnjice Srca za dugogodišnju suradnju i osobit doprinos u obrazovanju djelatnika i studenata putem tečajeva iz područja informacijskih i komunikacijskih tehnologija.

Prosinac 2006. Kristalni globus Hrvatskog informatičkog zbora za doprinos razvitku informatičke pismenosti i uvođenja ECDL programa u Hrvatsku.

6. svibnja 2009. Nagrada Hrvatske udruge za otvorene sustave i Internet (HrOpen) i Hrvatske udruge linux korisnika (HULK) jer od prvih, pionirskih koraka u uvođenju Interneta u Hrvatsku prije 18 godina, Srce u svojem radu koristi i razvija sustave otvorenog koda za javne mrežne usluge Interneta, osigurava korištenje naprednih autorizacijskih i autentikacijskih infrastruktura AAI@EduHr i eduroam, računalnog klastera Isabella i hrvatskog GRID-a temeljenih na otvorenom kodu, te provodi obrazovanje za otvorene sustave.

15. svibnja 2009. Srce kao lokalna Cisco akademija osvojila je 2. mjesto na NetRiders Challenge Hrvatska 2009. na kojem su se natjecali najbolji polaznici Cisco akademija u Hrvatskoj.

16. listopada 2009. Zahvalnica Hrvatskog biometrijskog društva za dugogodišnju uspješnu suradnju u biometrijskim sekcijama na međunarodnoj konferenciji ITI.

2010.

6. studenog 2010. Zahvalnica Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za pokroviteljstvo Dana IT-a.

8. prosinca 2010. Priznanje Srebrna djetelina Hrvatskog saveza informatičara za potporu programima povodom 25 godina HSIN-a.

16. prosinca 2010. Srce je osvojilo VIDI WEB TOP 100 nagradu za najbolji web u kategoriji "Vladine organizacije i državne institucije".

22. prosinca 2010. Zahvalnica za potporu provedbi 41. međunarodne fizičke olimpijade.

18. prosinca 2011. Priznanje Fakulteta organizacije i informatike za uspješnu suradnju na projektima unapređenja Fakulteta te njegove promidžbe.

26. ožujka 2012. Zahvalnica Sveučilišta u Zadru u znak priznanja za osobit doprinos obnovi i razvitku Sveučilišta u Zadru.

26. rujna 2012. Zahvalnica Geodetskog fakulteta u Zagrebu za uspješnu suradnju.

3. studenoga 2012. Posebno priznanje UNIZG za 40 godina djelovanja kao informatičkog središta Sveučilišta u Zarebu i graditelja nacionalnih e-infrastruktura, a posebno kao jednoj od ustanova koje su najviše pridonijele uvođenju interneta u Republici Hrvatskoj 1992. godine.

listopad 2014. Zahvalnica na sudjelovanju u obrazovnoj kampanji Tjedan cjeloživotnog učenja 2014.

studeni 2015. Zahvalnica na sudjelovanju u obrazovnoj kampanji Tjedan cjeloživotnog učenja 2015.

2. prosinca 2016. Zahvalnica Centru za e-učenje Sveučilišnog računskog centra za ostvarenu suradnju i predano prenošenje znanja i iskustva iz područja e-učenja u ak. god. 2015./2016.

ožujak 2017. Zahvalnica za podršku događanju Open Data Day 2017.

8. lipnja 2017. EUNIS Elite Award for Excellence in implementing Information Systems for Higher Education in Europe.

17. studenog 2017. Povelja Republike Hrvatske za osobite zasluge u uvođenju i popularizaciji interneta i internetskih tehnologija u Republici Hrvatskoj.

2020.

22. veljače 2021. Priznanje Sveučilišnom računskom centru (Srce) za dugogodišnju uspješnu suradnju u potpori razvoju nacionalnih informacijskih i digitalnih knjižničnih sustava i usluga.